Vyberte možnost Stránka

Dnešní doba inklinuje k půjčkám a úvěrům

Rate this post

Půjčit či nepůjčit si peníze je zdá se mottem každé doby, no pro tu dnešní to ale platí více než pro ty minulé. Víte však, jak to udělat, abyste později svého rozhodnutí vzít si půjčku či úvěr nelitovali?

Stačí si uvědomit několik základních pravidel a trh finančních produktů se pro vás ihned stane čitelnějším.

Pravdou je, že bez půjčování peněz by se v dnešní době obstálo jen stěží. Čekat, až bude naspořena finální suma – jak bylo zvykem ve starších generacích – dnes prostě není myslitelné. Život se nedá odkládat a k životu patří i bydlení, jízda autem, cestování či studium a jiné…

Problém určitě nepředstavuje vlastní fakt uzavření smlouvy o půjčce či úvěru, ale slabým místem může být její výhodnost. Také je více než důležité provést autoevaluaci, tj. ohodnotit, jak je silné mé finanční zázemí a má finanční disciplína, až budu po mnoho měsíců či let splácet finanční závazky.

Z tohoto důvodu je vždy vhodné do výběru vhodné půjčky či úvěru zapojit profesionálního finančního poradce, který vám jako odborník může poskytnout mnoho cenných rad. Finanční poradce si udržuje kontinuální přehled o produktech na finančním trhu, takže vám nejen může sdělit jejich výhody a nevýhody, ale na základě svých zkušeností může provést i predikci budoucího vývoje.

Vše, co je výhodné nyní, nemusí být již výhodné v horizontu dalších několika let. Využití služeb finančního poradce také bývá většinou zdarma, neboť on si svou odměnu formou provizí zajišťuje sám s finančními institucemi.

Na co se vyplatí půjčit a na co již ne

Před každým podáním jakékoliv žádosti o půjčku či úvěr, ať již s pomocí finančního poradce, či nikoliv, je zapotřebí si ujasnit své priority. Je nesporné, že například na vybavení domácnosti či na pořízení automobilu se půjčku jistě vzít vyplatí.

Avšak záleží také na parametrech (kupříkladu na výši úvěru) a celkové hodnotě vypůjčené sumy. Ovšem půjčit si na dovolenou či cestování již může být diskutabilním činem a je třeba zvážit veškeré výhody a nevýhody tohoto kroku. To samé platí i o pořízení například rekreační nemovitosti. Jste si jisti, že ji budete dostatečně využívat? A pakliže ne, jste ochotni ji pronajímat a starat se o veškeré kroky s tímto pronájmem spojené?

Realistické zhodnocení veškerých kladů a záporů zamýšlené koupě může předejít řadě problémů spojených s pořízením nemovitého i movitého majetku, zboží, služeb a zážitků, které vám nepřinesou skutečný užitek.

Existuje půjčka bez úroku či zdarma?

Ač to může znít jako science fiction, lze skutečně pořídit půjčku velmi výhodně, například u některé z nízkonákladových bank, které působí na současném trhu. Konkrétně u mBank si lze sjednat půjčku v hodnotě od 10 000 Kč do 40 000 Kč, kdy úrok bude zcela nulový. Doba splatnosti pak musí činit 12 měsíců a celkové poplatky činí pouze 2 % z půjčené částky.

V případě vypůjčení částky 10 000 Kč budete platit 10 200 Kč, v případě částky 40 000 Kč pak budete platit celkově 40 800 Kvč. Maximální RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů, je nastavena ve výši 3,81 %. V případě, že u této banky uzavíráte první půjčku, může dojít ještě k dalšímu zvýhodnění.

Získat operativně sumu peněz, kterou pokryjete například nutné opravy v domácnosti, pak nemusí představovat výraznou zátěž, které jste se původně obávali. Platí zde skutečně slogan první půjčka zdarma. Výše úroku je dvojí, neboť je podmíněna skutečností, zda je uzavřeno pojištění schopnosti splácet, či nikoliv.

Je-li toto pojištění uzavřeno, obdržíte nižší úrokovou míru, a to o celá dvě procenta. Oproti tomu RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů, se nachází ve výši 13,96 % v případě, že je pojištění uzavřeno, neboť se v něm rozpouští náklady tohoto pojištění. Není-li pojištění uzavřeno, činí RPSN 10,36 %. Klíčová je však výše úrokové míry, kterou pojištění snižuje.

Pojištění pak s sebou nepřináší pouze výhodu nižší úrokové míry, ale zajímavé je i jeho vlastní plnění. To nastává po 30 dnech od vzniku nepříznivé životní události, kterou je myšlena především ztráta zaměstnání či vznik pracovní neschopnosti a to ve dvojnásobné formě.

Kromě výše vaší obvyklé splátky obdržíte stejnou sumu bez podmínky jejího adresného využití. Za každý den, který pak například budete hospitalizováni, získáte 10 % z výše splátky, přičemž je možné vyplatit sumu zpětně i za první měsíc.

Půjčku či úvěr se prostě vyplatí hledat!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.