Vyberte možnost Stránka

Sdílení aut – jaké jsou výhody a nevýhody?

Rate this post
!AdSense – before contentJezdit lze i bez vlastního automobilu! Jaké možnosti má člověk, který nevlastní auto! Přečtěte si zajímavé informace o sdílení aut!

Za hranicemi naší země je sdílení aut nebo-li car-sharing zcela běžnou záležitostí. Češi na výhody sdílení teprve přicházejí.

 

Obsah článku

Co to je car-sharing?

Sdílení aut využijí především řidiči, kteří si nemohou dovolit vlastní automobil nebo se jim jejich koupě nevyplatí. Jde o službu, kterou si může zaplatit každý, kdo má řidičský průkaz a touhu dostat se z bodu A do bodu B jinak než městkou hromadnou dopravou. Sdílení aut může být provozováno oficiální i neoficiální formou. V Česku funguje zatím pouze jedno oficiální združení sdílení aut.

 

Jaké jsou výhody sdílení auta?

 

Car-sharing šetří především peníze.

Zaplatíte pouze ujeté kilometry a půjčení auta. Celková částka je natolik nízká, že si tuto službu může dovolit opravdu každý.

 

Šetří životní prostředí.

Automobilky mohou snížit výrobu množství aut o tolik, kolik lidí bude car-sharing využívat.

 

Jednoduchost půjčení.

Stačí podepsání jedné smlouvy a pak už máte možnost výběru z celého vozového parku oficiálního sdružení. U neoficiální skupiny lidí stačí pouhé domluvení podmínek používání.

 

Jaké jsou nevýhody car-sharingu?

Car-sharing má i své nevýhody, ale především jde o nevýhody u neoficiálních sdružení (parta lidí přátel).

 

Omezená možnost použití automobilu.

Auto je nutné si zamlouvat a tedy plánovat svůj program. Ne vždy člověk ví, že auto bude potřebovat.

 

Údržba automobilu.

U oficiálního sdružení se člověk o údržbu automobilu starat nemusí, u neoficiální skupiny ano.

 

Složité účetnictví.

Pokud se neoficiální skupina rozhodne, že dá car-sharingu oficiální status, pak je třeba začít řešit složité papírování (daňová přiznání, cestovní náhrady apod.).

 

Co z toho vyplývá?

Car-sharing je ideální volbou pro mladé lidi, kteří nemají prostředky na vlastní automobil. Také lidé, kteří jezdí tak málo, že by se jim koupě vozu nevyplatila, car-sharing uvítají. Ale lidé, kteří potřebují automobil ke své práci a běžnému životu každodenně si sdílení automobilu pochvalovat nebudou. Každodenní řidiči potřebují spolehlivý (např. VW Golf) a především vlastní automobil, který mohou využít vždy, když bude potřeba.

Využili jste někdy car-sharing?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.