Vyberte možnost Stránka

8 chyb, které pravděpodobně děláte při ručním mytí vašeho auta!

8 chyb, které pravděpodobně děláte při ručním mytí vašeho auta!
Rate this post
!AdSense – before contentUmýt si vůz je občas třeba, ale dosáhnutí perfektního výsledku není tak jednoduché, jak to vypadá. Stačí udělat těchto 8 chyb a ručním mytím uškodíte svému plechovému miláčkovi více, než si myslíte.

Jsou řidiči, kterým se dá věřit více než kterékoliv meteorologické stanici – kdykoliv umyjí své auto, druhý den začne pršet. 

Každý nadšený motorista myje své auto ručně, ne každý ale ví, že nestačí vzít zahradní hadici, auto pošmudlat hadrem z nádobí a ostříkat celé to dílo vodou.

Připravili jsme seznam těch největších pochybení, co se domácího mytí auta týká. 

Obsah článku

Jen jeden kbelík vody

Šetříte si práci s napouštěním vody a používáte pouze jeden kbelík? Ve výsledku se s mytím zdržíte déle a výsledek bude stát za prd. Použijte dva kbelíky, první jen s vodou na vymáchání té největší špíny, druhý se saponátem, kde propláchnete ty jemnější nečistoty z auta.

V případě obzvlášť znečištěného interiéru může být někdy lepší využít specialistů na čištění aut. Specializované firmy pro tyto účely využívají parní čištění nebo tzv. hloubkové tepování. V případě tepování se čistící prostředek aplikuje pod tlakem a díky tomu pronikne hluboko do textilu. Čištění tak může být důkladnější, než jak by se to povedlo vám.

Drsná houba

Houba je oblíbený pomocník při mytí auta, ale pro lak je pohromou. Drobounké škrábance jsou zprvu neviditelné, ale stačí vyjet na přímé slunce a škody vidíte hned. Jak je to možné? Rovný povrch houby chytá drobná zrnka prachu a nečistot a těmi pak jezdíte po celém povrchu auta. Ideální je použití žínky z mikrovlákna se střapci.

Úklidové prostředky na auto

Domácí prostředky na úklid koupelny a kuchyně odstraní všechno, proč by tedy neměly být dost dobré na auto? Jde to s nimi snadno i rychle. Ovšem tyto chemické produkty mohou být na lak auta až moc agresivní. Používejte tedy jen autošampóny, nebo v nejhorším případě jemný saponát.

Mytí s prsteny a časomírou na ruce

Nosíte pánské náramky? Bez hodinek nevyjdete z domu? Prsteny jsou pro vás srdeční záležitost? Všechny tyto pánské šperky a ozdoby mohou při mytí auta jeho lak nehezky poškrábat. Logické, řeknete si. Jenže nošení šperků je pro mnoho mužů už tak přirozené, že jejich přítomnost na ruce vůbec nevnímají a sundat je zapomenou. Tvrdé pásky, ocelové části mohou během chvíle napáchat velké škody.

Samovolné uschnutí

Někdy je vodě tolik minerálních látek, že jsou zaschlé kapky vidět na první pohled. Jindy jsou fleky viditelné jen pod určitým úhlem, přesto tam stále jsou. V každém případě utřete auto do sucha jemným hadříkem – tolik práce navíc to není a ve finále to za to opravdu stojí.

Mytí elektronů

Vyšperkovali jste kola vozu alu disky? Jejich mytí potřebuje stejně jemné pomocníky jako samotný lak vozidla. Tak ať vás ani nenapadne brát na disky kartáč!

Mytí jen efekt

Myjete svou nadupanou káru jen kvůli závistivým, lačným pohledům souseda a sexy kočiček u klubu? Asi lepší než nic, každopádně na svém těle si také nemyjete jen hlavu s tím, že zbytek těla není pod oblečením vidět. Vůz je na tom stejně, péči potřebují i ty části, jenž nejsou viditelné. Tzn. vystříkat vodou podběhy, umýt prostor pod víčkem nádrže, vnitřní prahy dveří, víko kufru a jiná podobná zákoutí.

Mytí za každou cenu

Parné léto, nedostatek vody, ale vy přesto musíte mít auto v dokonalém stavu? Zamyslete se, fakt je to ruční mytí tak neodkladné?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.