Vyberte možnost Stránka

Přechod na LPG pro úspornější jízdu – Souhrn kladů a záporů

Přechod na LPG pro úspornější jízdu – Souhrn kladů a záporů
Rate this post
!AdSense – before contentCeny pohonných hmot jdou i přes celosvětový trend stále nahoru, není se tedy čemu divit, že mnozí hledají alternativu za drahou naftu či benzín. Přechod na LPG je možností, zjistěte si o tom více. Hledáte-li znatelnou úsporu na pohonných hmotách, pak byste se měli zaměřit přechod na plyn. Jde o alternativní pohon, jehož cena je  v porovnání s naftou či benzínem nesrovnatelně nižší.

Úsporná jízda je možná, zbavte se stresu z tankování díky LPG!

Mnozí přechod na LPG kritizují a hledají na něm mínusy. Hledáte-li jasný seznam pro a proti tohoto řešení, pak vám jistě přijde vhod náš článek. Připravili jsme vám souhrn kladů a záporů plynu jako alternativního pohonu automobilu.

Obsah článku

Nutností je přestavba auta na LPG

Máte-li si užívat úsporného cestování autem, je třeba jej nechat přestavit. S výběr servisu si ovšem dejte záležet, cenové podmínky by rozhodně neměly být jediným faktorem volby, sledujte také reference a odbornost mechaniků. V opačném případě můžete zaplatit pouze za špatně odvedenou práci nebo v horším případě zničený motor.

Ovšem to trochu předbíháme, ještě před tím, než se pro přestavbu rozhodnete, se podívejte na naší “misku vah“ s klady a zápory LPG paliva

 

Souhrn kladů a záporů

Výhody, jenž vás přesvědčí!

Úsporná jízda – Srovnáte-li cenu za litr plynu s litrem nafty či benzínu, zjistíte, že LPG je až o POLOVINU levnější! Kolik ušetříte můžete jednoduše zjistit. Kalkulačka úspor vám spočítá přesnou úsporu na LPG.

Čerpací stanice na každém rohu – V naší zemi máme velice hustou síť čerpacích stanic s LPG.

Delší životnost motoru – Běžně se v motoru tvoří karbonové usazeniny, které motor postupně ničí. V případě plynu to neplatí, a tak kromě motoru vydrží déle i olej. Navíc oceníte také tichý chod auta.

Ekologičtější jízda – S plynem šetříte nejen své finance, nýbrž i planetu Zemi. Emise způsobené LPG jsou velmi nízké.

Spojení plynu a benzínu – Nechcete-li se spoléhat pouze na plyn, můžete si nechat benzín v záloze. Dva režimy auta a dvě nádrže vám zajistí dvakrát delší možnost jízdy. Stačí přepnutí pomocí tlačítka na palubovce.

 

Nevýhody, které vás donutí přemýšlet!

Investice do přestavby – Cena se může pohybovat mezi 10 až 40 tisíci korunami, záleží na zvoleném systému a cenách daného servisu. Kladem ovšem je, že se tato počáteční investice velmi rychle na úsporném tankování vrátí. Navíc nemáte-li zrovna volné finanční prostředky, můžete využít možnosti mít LPG na splátky.

Zvýšení spotřeby – Spotřeba plynu je vyšší až o 10%, když však vezmete v potaz nízkou cenu za litr, jde ve výsledku o téměř zanedbatelnou částku.

Zmenšení prostoru v kufru – Část zavazadlového prostoru zabere náhradní rezerva, na jejímž místě je toroidní nádrž.

Zákaz parkování v podzemní garáži – Z celkem logických důvodů. Zákaz platí i pro cestu do Anglie, kde není povoleno jezdit v tunelech a na trajektech vozem na plyn.

Možné snížení výkonu motoru – Není to v každém případě, snížení se pohybuje okolo 5%.

Roční kontroly – Každoročně je třeba nechat plynové řešení zkontrolovat za poplatek cca 250 korun.

Jak se rozhodnete? Dáte úspornějšímu a ekologičtějšímu řešení šanci? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.