Vyberte možnost Stránka

Neohrožujte své zdraví – využijte jarního servisu klimatizace!

Neohrožujte své zdraví – využijte jarního servisu klimatizace!
Rate this post
!AdSense – before contentS příchodem tepla začnete pociťovat potřebu zapínat autoklimatizaci. Před hlavní sezónou je však třeba nechat celý systém zkontrolovat, opravit, vyčistit i naplnit. V opačném případě může neudržovaná klimatizace ohrozit zdraví řidiče i všech pasažérů. Neriskujte to!

Servis autoklimatizace je často opomíjenou záležitostí, přitom chod neudržovaného klimatizačního zařízení vede k jeho celkových defektům, nýbrž i zdravotním komplikacím pasažérů automobilu.

Zanedbání servisu vede jen k problémům, na autě i vašem zdraví. 

Zkontrolovat klimatizaci se vyplatí z mnoha důvodů, nečekejte na problémy a nechte provést kompletní servis ještě před příchodem letního počasí.

Obsah článku

Jarní kontrola by měla být kompletní

K potřebné péči o klimatizaci dochází až v případě vzniků defektů, například při snížení funkčnosti, nebo při celkovém výpadku. Možná za to může také mýtus rozšířený mezi motoristy, že stačí pouhé plnění klimatizace v případě nefunkčnosti. Řízením se tímto mýtem se dostanete pouze do situace nutné a často i velmi drahé opravy chladícího systému.

Jezděte na kontroly pravidelně a všem opravám i vysokým výdajům se vyhnete. 

Kompletní servis není jen o plnění chladivem, jde také o celkovou kontrolu a čištění všech částí nebo možné opravy defektů.

Nežádoucí účinky na zdraví aneb Co vás čeká při zanedbání kontroly?

Ve většině případů se prohlídky klimatizace neřeší, dokud se z větráků nezačne linout nepříjemný zápach. Ovšem toto chování je stejně nebezpečné, jako zanedbávat pravidelnou zubní hygienu a čekat na zubní kaz.

Používání klimatizačního systému vede k vnitřnímu kondenzování vody, jenž spolu s nečistotami ve vzduchu vytvoří na klimatizaci povlak. Na něm se následně usazují roztoči, plísně a jiné mikroorganismy, a ty během puštěné klimatizace vdechujete. Důsledkem toho vznikají obtíže s alergiemi či dýcháním.

Shrnutí, proč je kontrola klimatizace tolik důležitá!

  • Ochrání všechny pasažéry před zdravotními problémy
  • Zvýší výkon chlazení
  • Snižuje opotřebení jednotlivých částí systému
  • Podporuje čisté prostředí ve vašem autě

Jak často kontrolu provádět?

Stejně jako ostatní servisní práce (př. výměna palivového filtru), by se i klimatizační systém měl kontrolovat, doplňovat a čistit minimálně jednou do roka. Trpíte-li alergiemi, pak doporučujeme častější návštěvy.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.