Vyberte možnost Stránka

Prasklo vám čelní sklo? Provizorní oprava je jen krátkodobé řešení

Prasklo vám čelní sklo? Provizorní oprava je jen krátkodobé řešení
Rate this post
!AdSense – before contentJde o zcela běžnou, ovšem o to více otravnou, situaci. Jedete, najednou rána od odmrštěného kamínku a prasklina na čelním skle je na světě. Provizorní oprava se zdá být jako dobrý nápad, ale odborné opravě nebo kompletní výměně skla se nevyhnete, jde o totiž o zákonnou povinnost.

Nejdříve jde jen o malou jamku, menší prasklinku, ovšem v případě neřešení vznikne stále se zvětšující pavouk, který brání výhledu z auta a může se tak jednoduše stát příčinou havárie, nebo v lepším případě vysoké pokuty.

Nenechávejte věci dojít tak daleko a řešte opravu co nejdříve, ušetří vám to starosti, peníze a možná i život. Myslíte, že děláme z komára velblouda? I malá prasklina na čelním skle může způsobit smrtelnou nehodu. 

Provizorní oprava a prevence před rozšířením

Aby se defekt nerozšiřoval a vám se oprava neprodražovala, můžete zkusit provizorní opravení. Pomocí průhledné lepící pásky přelepte poškozenou část, tím tak zabráníte vnikání vody a nečistot do praskliny.

Cestu do servisu neodkládejte!

Asi je vám jasné, že s lepící páskou na skle jezdit dlouho nemůžete, proto specializovaný servis autosklo navštivte co nejdříve. V opačném případě vám hrozí snížená viditelnost, riziko bouračky a problémy s policií i pojišťovnou. Podle zákona se poškození na stíratelné ploše skla větší jak dva centimetry pokutuje ve výši až 10 tisíc korun a odebráním až 5 bodů.

Nenechte se “vybodovat“ kvůli prasklině na skle. 

Oprava nebo kompletní výměna –  to záleží

O tom, zda budete muset platit kompletní výměnu nebo jen opravu skla, rozhoduje míra poškození, tedy velikost rozbití. Výměna čelního skla se doporučuje při prasklině velké více jen 15 centimetrů. Drobná poškození lze opravit pomocí moderní technologie, při níž se k zacelení používá pryskyřice – ta je cenově i časově přijatelnější variantou.

Ne každé rozbití skla nabízí opravu, někdy je výměna skla jediným řešením. 

Tip! Pokud chcete na opravám a výměnách čelních skel v budoucnu ušetřit, sjednejte si potřebné pojištění.Vyplatí se to.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.