Vyberte možnost Stránka

Buďte zodpovědný táta! Zjistěte, jaký typ autosedačky potřebuje vaše dítě!

Buďte zodpovědný táta! Zjistěte, jaký typ autosedačky potřebuje vaše dítě!
Rate this post
!AdSense – before contentChcete být zodpovědnými rodiči a cestovat bez strachu o své dítě? Pak je nutné koupit správnou velikost autosedačky. Aby sedačka poskytovala dítěte ochranu a zajišťovala mu bezpečí, je třeba aby velikost odpovídala aktuální hmotnosti dítěte.

Obsah článku

Autosedačky se rozlišují podle hmotností kategorie:

  • 0 – 13kg
  • 0 – 18kg
  • 9 – 18kg
  • 9 – 25kg
  • 9 – 36kg
  • 15 – 36kg

 

Jak poznáte, že sedačka již nene velikostně či váhově vyhovující?

Vždy, když vaše dítě překročí váhový limit sedačky, nebo když dětská hlavička není v zákrytu skořepiny, je třeba pořídit autosedačku novou! V opačném případě riskujete zdraví dítěte!

 

0-13 kg pro kojence

Do této autosedačky patří děťátka nejmenší. Děti jsou do sedačky pásány vždy proti směru jízdy! Sedačku je možné připevnit na zadní sedadlo nebo na místo spolujezdce, v obou případech je nutné mít vypnuté airbagy.

 

0 – 18g pro kojence a batolata

Sedačka se stále poutá proti směru jízdy. Je nutné vyzkoušet, zda bude stačit pás vašeho auta k připoutání sedačky.

 

9 – 18kg

Přesun na tento typ sedačky by měl nastat ve chvíli, kdy je dítě těžší a vyšší než jsou limity sedačky, ale také v momentě, kdy již umí samo sedět. Sedačka by měla disponovat polohováním, 5ti bodovým pásem a ochranným pultíkem, který také zajišťuje bezpečnost dítěte. Na trhu jsou také sedačky s 3 bodovým pásem nebo na isofix. Vybavení autosedačky se liší v závislosti na standardech daného výrobce.

 

9 – 25kg

Při výběru této sedačky je třeba věnovat pozornost zejména polohovatelnosti a šířce sedačky. Autosedačky Peg Perego jsou již ověřené ostatními rodiči a měly by tedy vyhovovat i vám a vašemu dítěti.

 

9 – 36kg

Patří mezi nejprodávanější sedačky na českém trhu. většinou jsou vybavené ochranným pultíkem nebo 5ti bodovým pásem.

 

15 – 36kg

Autosedačky této váhové kategorie je bez vnitřního pásání. Dítě se poutá 3bodovým auto pásem. Lze využít i autofix.

 

Tip pro nákup autosedačky:

Oblíbená a rodiči prověřená autosedačka Maxi Cosi Tobi disponuje praktickými vychytávkami a zpříjemní tak každodenní cestování s dětmi.

 

Jakou autosedačku používáte vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.