Vyberte možnost Stránka

Výběr správného tažného zařízení

Výběr správného tažného zařízení
Rate this post

 

Tažné zařízení nevyužije každý, proto není standardní výbavou všech vozidel. Pro některé z nás se ale jedná o velmi důležitý prvek. Sortiment tažných zařízení je široký a vyhoví všem vozidlům i řidičům. Je jen zapotřebí správně zvolit.

Obsah článku

Individuální volba

K čemu tažné zařízení slouží? Jeho pomocí připevníme za auto přívěsný vozík, nosič jízdních kol, přepravník pro koně či obytný přívěs. Vybíráme podle našich individuálních potřeb. Nechceme ho mít připevněno nastálo? Existuje odnímatelné tažné zařízení pro příležitostné využití. Vyhneme se pak potížím při couvání a parkování. Kdo často za autem něco táhne, měl by zvolit pevné tažné zařízení a mít ho na autě nastálo.

Na co se při výběru a montáži tažného zařízení zaměřit?

V první řadě je třeba podotknout, že se nevyplatí přehnaně šetřit. Kvalitní moderní tažná zařízení se vyznačují vysokou nosností a dlouhou životností. Budete tak mít pravděpodobně vystaráno po celou dobu používání auta. Samozřejmostí zůstává, že výrobek musí být homologován a schválen Ministerstvem dopravy pro použití na veřejných komunikacích.

Pevné a odnímatelné čepy

Pevné čepy slouží k trvalému připevnění tažného zařízení. Určeny jsou pro vozidla, která často tahají přívěsy nebo vozíky, a rovněž k připevnění nosiče jízdních kol. Ten se dá instalovat i na vozidla, která nemají povoleno použití přípojného vozidla. Pevný čep není dovoleno instalovat tam, kde by překrýval mlhové světlo nebo registrační značku.

Zařízení s odnímatelným čepem se hodí k občasnému použití, a také tehdy, nevyužijeme-li nosič kol. Jedná se obecně o nižší investici. Nasazení je snadné i pro méně technicky zdatné motoristy, nepotřebujete k němu žádné nářadí. Pozor, čep musíte odejmout pokaždé, když nemáte za autem připojen přívěs.

Montáž tažného zařízení

Tažné zařízení si nemůžete na auto namontovat jen tak sami. Vyžaduje kompletně odbornou montáž včetně elektroinstalace v servisu s potřebným certifikátem. Pracuje se podle pokynů stanovených výrobcem daného vozidla. Po montáži obdrží majitel vozu doklad, potvrzení a typový list.

To správné tažné zařízení Remeder, které k vašemu autu dokonale padne, najdete přes komfortní vyhledávání krok za krokem na stránkách tohoto výrobce. Jde o tažná zařízení, která zvládnou i ty nejnáročnější požadavky. Často si je vybírají například majitelé koní pro přepravu svých čtyřnohých miláčků v přívěsu za vozem.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.