Vyberte možnost Stránka

Povinné ručení na zimu nestačí, je třeba havarijní

Povinné ručení na zimu nestačí, je třeba havarijní
Rate this post
!AdSense – before contentJsem dobrý řidič, mám dobré zimní pneumatiky a povinné ručení, tak co by se mohlo stát…

S tímto přesvědčením se vydá většina řidičů na zimní silnice. Jenže v případě nehody nebo krádeže vám povinné ručení ani zimní pneu peníze nezachrání, “hrdinou“ krizové situace bude havarijní pojistka.

Povinné ručení je pro zimu nedostačující! Je to pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tudíž není pojištěním pro naše auto, ale pro pojištění odpovědnosti vás jako řidiče. Smyslem je chránit vaší peněženku před následky škody havárie, kterou způsobíte svým vozidlem.

Ani vylepšené povinné ručení se nevyrovná havarijku

Díky stále výhodnějším nabídkám povinného ručení, které si mohou zákazníci porovnat, byly pojišťovny nucené nabídnout svým klientům mnohé výhody. Aby poskytovatelé pojištění obstály v konkurenčním boji, své povinné ručení vylepšily o služby navíc. Jde například o úrazové pojištění, asistenční služby, pojistka čelního skla, živelné škody, bonusy za bezeškodní průběh zadarmo.

Je třeba si říct, že ani takto vylepšené povinné ručení se nevyrovná pokrytí škod havarijní pojistky

Havarijní pojištění se vztahuje na úplně jiná rizika než povinné ručení

Pokud si chcete pojistit svůj vůz, budete k tomu potřebovat havarijní pojištění, jelikož jde o pojištění škodové. Jeho účelem je kompenzace škod na vašem autě, v případě vlastní viny i zavinění někoho/něčeho jiného.

Havarijní pojistka se vztahuje na zcela jiná rizika než je tomu u povinného ručení. 

Havarijko má svůj smysl při havárii, odcizení celého i části vozidla, poškození auta živelnými pohromami, zvěří i vandaly.

Připravte se na nástrahy zimy i jiná rizika

Vaší peněženku může provětrat leccos, třeba neviditelné náledí, sněhový jazyk nebo nezkušený řidič, který řídí první zimu. Nemá smysl spoléhat na štěstí nebo mírné podmínky, škodová pojistka vás udrží v klidu, když budete vědět, že oprava nepůjde z vaší kapsy.

Můžete být nejlepším a nejopatrnějším řidičem, přesto vás může potkat nehoda nebo krádež. Dle statistik si zloději každých 40 minut odvezou jedno vozidlo, pouhou třetinu z ukradených vozidel se povede vypátrat a vrátit majitelům. Tudíž se zdá, že pojištění proti krádeži není nijak zbytečným.

Vyprázdnit vaše úspory může i samotná silnice. Působením mrazu, sněhu, deště i posypových solí se silnice rychle promění v past plnou děr a výtluků, poškození podvozku, kol, motoru nebo chladiče je pak jasnou hrozbou. Škody se mohou vyšplhat až do výše 35 tisíc korun, za havarijko zaplatíte zhruba 10 tisíc korun za rok.

Vyberte si havarijní pojištění podle výrobce

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.