Vyberte možnost Stránka

Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy na operativní leasing?

Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy na operativní leasing?
Rate this post

Popularita operativního leasingu stoupá a možná jste i vy uvažovali, že si pořídíte auto na „operák“. Směle do toho, tato forma dlouhodobého pronájmu s sebou nese celou škálu výhod. Jen buďte obezřetní, co vlastně podepisujete.

V ČR působí vícero společností, které poskytují auta na operativní leasing, a pravděpodobně jich bude ještě přibývat. Jde o populární záležitost, jež má do budoucna potenciál. Než se tedy nějaké leasingové firmě upíšete, trochu zapřemýšlejte.

Odpovídá cena tomu, jaké služby dostanete?

Někde seženete Volkswagen Golf na operativní leasing za devět tisíc, jinde za jedenáct. V čem je rozdíl? Typický Čech půjde po nejnižší ceně a možná zapomene zkoumat, proč je někde nabídka nižší než jinde. Důvodem budou pravděpodobně obsažené služby. Čím více jich je obsaženo v měsíční splátce, tím vyšší částku pochopitelně platíte. Někomu nebude vadit řešit servis automobilu nebo výměnu pneumatik na vlastní pěst, další si raději připlatí, aby měl tyto základní věci spojené s údržbou automobilu z krku. Povinné ručení a havarijní pojištění bývají v ceně vždy.

Jaký je roční nájezd kilometrů?

Maximálním ročním nájezdem kilometrů se leasingové společnosti chrání proti tomu, abyste jim auto opotřebovali více, než jste zaplatili. Zpravidla bývá hranice nastavená na 15 až 20 tisících kilometrů za rok, což vám pravděpodobně bude stačit. Pokud ne, zkuste se už před uzavřením smlouvy domluvit na vyšším čísle, ať pak nemusíte řešit, kolik máte doplácet. V souvislosti s tím si také ověřte, zda je možné vyjíždět s autem za hranice. Nejde totiž o samozřejmost.

Kdo může auto řídit?

Zpravidla mohou auto řídit rodinní příslušníci. Mohou však nastat situace, kdy ho budete chtít půjčit známému. Před uzavřením smlouvy se na tohle raději zeptejte, možná bude potřeba to do ní zahrnout.

Informace byly převzaty od leasingové společnosti Auto Podbabská. Nabízí vozy jako Volkswagen Golf či Škoda Octavia na operativní leasing a také se snaží šířit mezi Čechy veškeré důležité informace o operativním leasingu. Jestli o leasingu uvažujete, určitě si pročtěte jejich web, ať už nakonec vyberete jejich nabídku, nebo nějakou jinou.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.