Vyberte možnost Stránka

Podle čeho vybrat novou kancelářskou židli?

Podle čeho vybrat novou kancelářskou židli?
Rate this post
!AdSense – before contentKroutíte se u pracovního stolu a bolí vás „celý člověk“? Asi by to chtělo novou kancelářskou židli. Pokud jste vývoj v oboru ergonomie nějakou dobu nesledovali, jistě vás zaujme, co všechno nabízí současný trh, a navíc v příznivé cenové hladině.

Za bolesti zad a hlavy z dlouhodobého sezení může nejčastěji nesprávná židle, zvýšená pracovní plocha a nemožnost opření rukou a předloktí. To všechno jde ale vyřešit: nákupem ideální židle, stolu, vhodných pomůcek (gelová podložka pod myš) a jejich optimálním sestavením.

Například jedno z pravidel zní, že horní hrana monitoru počítače má být v úrovni očí. To zajistí funkce nastavení sedáku, kterou mají všechny moderní ergonomické kancelářské židle. K tomu jsou anatomicky tvarované, pevné, stabilní, s područkami a opěrkami hlavy. Nastavit lze nejen jejich výšku, ale i jednotlivé části, hlavně v bederní oblasti. Volitelná je také síla protiváhy houpacího mechanismu. Židle, které se neustále přizpůsobují pohybům uživatelů (synchronní), lze koupit už za méně než 3 tisíce korun.

Dalšími žádanými prvky dnešních kancelářských židlí jsou měkčené područky, síťované opěradlo nebo i sedák proti pocení, případně naklápěcí mechanismus simulující gymnastický míč. Například židle Lady Sitness, určené speciálně pro ženy, jsou vybaveny systémem Body-Balance-Tec. Ten se stará o neustálou aktivitu zádových svalů, čímž je i automaticky zpevňuje.

Unikátní služba: Židle zdarma na zkoušku

Líbí se vám kancelářská židle v e-shopu, ale potřebujete ji vyzkoušet? Žádný problém. Společnost Manutan vám to umožní.

1.      Vyberte si až 3 typy židlí, které chcete vyzkoušet.

2.      Objednejte je standardně, jen uveďte kód zidlenazkousku.

3.      Firma vám židle vyfakturuje (se splatností 14 dní) a dodá. V zásilce bude i krabice na případnou zpětnou dopravu včetně samolepky s označením uložení židle.

4.      Pokud do 14 dnů od objednávky oznámíte, že chcete židle vrátit (příp. jen některé), dohodne s vámi odvoz na její náklady.

5.      Na fakturu vám vystaví dobropis.

I když už máte novou židli, nezapomínejte během pracovní doby na pravidelné protahování. Někdy pomůže i hluboký předklon nebo chvilka v podřepu. Sedavé zaměstnání je ale nutné kompenzovat dostatečnou sportovní aktivitou. Podle odborníků je nejlepší pravidelná chůze.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.