Vyberte možnost Stránka

Pes a káva: škodí mu nebo mu pomáhá?

Pes a káva: škodí mu nebo mu pomáhá?
Rate this post

Není tajemstvím, že Češi jsou národem pejskařů. Za své čtyřnohé parťáky dokážou ročně utratit miliony korun. Dokonce se neustále vzdělávají o tom, co psům škodí a co jim naopak prospívá. Do hry se tak dostává i káva. Výběrová káva sice do psích misek nepatří, ale pokud na toto téma přijde řeč, rozjedou se dlouhé debaty. Pojďme se na to tedy podívat podrobněji. Skutečně zde vyvstává velké riziko, když si pes náhodou „usrkne”?

Psovi máme tendenci dopřát

Nejeden majitel psího společníka má tendenci mu občas dopřát. Větišnou to začíná a končí u plátku šunky, ale není to jediné, co psovi dáváme. Piškoty, někdy dokonce i něco, co by do psí tlamy nemělo nikdy přistát. A to například čokoláda nebo káva.

Na kávu zapomeňte

A tím se rovnou dostáváme ke kávě a k tomu, jestli ji pes může nebo nemůže. Veterináři mají jasno – psi by si měli kávu rozhodně odepřít. Pokud mu chcete dopřát něco netradičního, co nutně nejsou granule nebo konzerva, můžete vsadit na ovoce či zeleninu. Samozřejmě i zde platí, že není ovoce jako ovoce (kupříkladu hroznové víno umí způsobit řadu zdravotních problémů), proto se před poskytnutím psovi o mňamce informujte alespoň na internetu.

Nad potravinami, které obsahují kofein také visí velký vykřičník. Nemluvíme jenom o kávě jako takové, ale také jenom o kávové sedlině, která se velmi často nachází na podlaze v kuchyni, protože nám při vyklepávání trocha „uskočí”.

Pokud by se stalo, že pes kávovou sedlinu sní, nejen, že to může vyvolat zvracení a třesavku, ale také se z něj může stát hyperaktivní tvor, který bude nejen neposedný, ale také doslova bíáznivý.

Jestliže zjistíte, že váš mazlíček něco takového pozřel, vynasnažte se, aby kofein ze svého těla co nevidět dostal. A to nezávisle na tom, jak velké nebo malé množství pes pozřel.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.