Vyberte možnost Stránka

Jak na dům snů, který se vyplatí?

Jak na dům snů, který se vyplatí?
Rate this post

Chystáte se investovat do nového bydlení a přemýšlíte, jak by měl váš nový domov vypadat? Lokalita a vzhled nového bydlení, stejně jako hrubé rozvržení místností jsou důležité parametry. Rozhodně se však zamyslete nad detaily různých typů staveb, které mohou výrazně ovlivnit vaše budoucí náklady. Jaké jsou aktuální trendy v oblasti novostaveb? Pojďte si vybrat váš dům snů, který bude brát ohled na vaši peněženku!

Obsah článku

V jednoduchosti je krása

Věžičky, výklenky či jiné architektonické výstřelky jsou již nějakou dobu mimo hlavní trendy. Aktuální moderní bydlení se nese v duchu minimalismu, ekologie, úspor a soběstačnosti. Úsporné jsou kompaktní budovy, které mají promyšlenou energetiku domu, zvládnuté technologie pro kvalitní izolaci a odvětrávání.

Vyplatí se dřevostavba?

Domy ze dřeva mají řadu benefitů i negativ. Sice si musíte dát pozor přísné normy v prevenci požáru a uvědomit si, že dřevěné schody možná začnou za desítky let trochu vrzat, ale kvalitní dřevostavba v současnosti patří mezi chytré a ekologické způsoby, jak řešit bydlení i v momentě, kdy nechcete investovat veškeré své výdaje. Jaké jsou jejich hlavní výhody?

Ušetřete za energie

Stěny ze dřeva mají daleko lepší tepelně-izolační schopnosti než zděné domy. Je v nich daleko méně tepelných mostů a zdi tedy mohou být v porovnání s těmi zděnými tenčí. To znamená, že snížíte energetickou náročnost domu, a navíc ušetříte za topení. Domy se staví suchou cestou, takže stavební proces není omezený ročním obdobím. Můžete začít stavět hned a do půl roku bydlet.

Prázdninový styl

Bungalovy už nepatří pouze do teplých krajin u moře, jsou stále oblíbenější i u nás, nejen proto, že zkrátka šetří naši peněženku. Dům je nenáročný na vytápění a je bezbariérový, což oceníte nejen na stará kolena. Dům ve stylu bungalovu může být také hlavně ze dřeva. Pokud by vás právě tohle propojení lákalo, poptávejte dřevostavbu na klíč a od počátečních návrhů směřujte k bungalov styku.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.