Vyberte možnost Stránka

Pásové pily: rozdělení, použití a jejich hlavní výhody

Rate this post

Sháníte pásovou pilu? Nebo teprve zvažujete její koupi? Připravili jsme si pro vás jejich rozdělení, použití a také jejich hlavní výhody. 

Druhy pásových pil

Pásové pily jsou skvělé pro přesné a rychlé řezání. Jsou vhodné nejenom pro řezání dřeva, ale skvěle vám poslouží i při práci s kovy, plasty nebo kupříkladu textilem. Tento druh pil je skvělý v tom, že vytváří minimum odpadu – a s jejich pomocí vytvoříte precizní, rovné a detailní řezy. Pásové pily se dají dělit na vodorovné a svislé. Do domácích podmínek do vaší kutilské dílny se skvěle hodí univerzální truhlářské pily, se kterými vytvoříte vše, co budete potřebovat.

Práce s pilou ve výškách

A pokud potřebujete řezat ve výškách, s pásovou pilou to není žádný problém. Existují totiž varianty, které kombinují elektrický vysokozdvižný vozík a pásovou pilu. Díky robustnímu podstavci a zásobníku na třísky tak při řezání nevznikne žádný odpad a veškerá práce je bezpečná. Vše je totiž ovládáno pomocí programu, který se dá nastavit na automatiku i poloautomatiku.

Volba pilového pásu

Při výběru pásové pily je nutné vzít v potaz i to, na co ji budete používat. Tomu uzpůsobte výběr toho správného pilového pásu. Pro domácí použití výborně poslouží vertikální pásové pily. Ty jsou vhodné na dřevo a využijete je jak při výrobě nábytku, tak i při drobné práci a vyřezávání detailů u hraček či zdobení. Ať už si ale koupíte pásy na dřevo či na kov, vždy je nutné nechat je správně zaběhnout. Tím snížíte riziko jakéhokoliv úrazu na minimum a práce s pilou bude bezpečná a zábavná.

Nezáleží na tom, zda jste kutil a věnujete se výrobě dřevěného nábytku a dalších věcí pouze pro zábavu nebo vás to živí. Kvalitní pásová pila je nezbytnou součástí skvěle odvedené práce. Vždy při práci s ní dodržujte veškeré bezpečností předpisy.

 

Zdroj obrázku: Maksim Safaniuk / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.