Vyberte možnost Stránka

Operativní leasing aneb jezděte autem bez problémů

Operativní leasing aneb jezděte autem bez problémů
Rate this post

Vlastnit auto se dnes považuje za standard. Kdo jej nemá, je v životě dost omezený. Někdo může namítnout, že mu postačí MHD, jenže i ta má své nevýhody. Například pokud se často vracíte domů v pozdních hodinách, intervaly noční dopravy vám jistě stačit nebudou. Na druhou stranu mít automobil také není úplně jednoduché. Vlastnictví auta s sebou nese i spoustu starostí. Nebo ne?

Vlastnit auto je určitě velká starost. Je třeba mu pravidelně dvakrát ročně měnit pneumatiky, občas ho vzít do servisu, vyměňovat olej, hlídat opotřebení brzdových destiček, kontrolovat stav pneumatik, platit pojištění atd. Víte ale, že všechno může být i jinak? Stačí si auto půjčit.

Zapomeňte na autopůjčovny

Když se řekne „půjčit“, spousta lidí si vzpomene na autopůjčovny. I tam vám mnohdy zapůjčí automobil na delší časový úsek v řádu měsíců, nicméně nedoplatíte se. Jestli toužíte zbavit se starostí, zaměřte se na auta na leasing, konkrétně na operativní leasing.

Rozlišujeme dva druhy leasingu a ten první, finanční, není nic jiného než vlastně taková půjčka na auto nebo auto na splátky. V rámci finančního leasingu koupí nový vůz leasingová společnost a vy jí ho postupně splácíte. Po celou tu dobu je v jejím vlastnictví, až teprve, když splatíte celou částku navýšenou o úroky, stává se vůz vaším majetkem. Tím ale nezískáte žádné výhody. Ty přináší leasing operativní.

Jezděte a starosti nechte na jiných

V rámci operativního leasingu sepíšete smlouvu na určitý časový úsek – např. dva nebo tři roky. Po celou tuto dobu platíte měsíčně předem stanovenou částku a za odměnu můžete užívat daný automobil. Jakmile doba uplyne, smlouva skončí a vy jste volní. Co bude s autem dál, není vaše starost. Samozřejmě lze uzavřít smlouvu na jiný vůz a pokračovat v podobném režimu.

Výhod leasingu je přitom mnoho. Lidé si chválí například to, že vlastně jezdí neustále v novém voze plném nejmodernějších technologií, a tak se nemusí obávat o svou bezpečnost. Dobrá je také možnost přizpůsobit vůz svým aktuálním finančním možnostem. Teď si můžete platit luxusní auto, a kdybyste náhodou přišli o práci, zvolíte si jiné s nižšími měsíčními splátkami.

Operativní leasing nemusí být na dobu určitou

Kromě toho existuje i operativní leasing bez určení doby splácení, který přináší ještě jednu obrovskou výhodu navíc. Zákazník může auto kdykoliv vrátit nebo si jej nechat na libovolně dlouhou dobu, nemusí to oznamovat dopředu, neuzavírá se smlouva na určitý čas.

Tuto novinku u nás jako první nabízí společnost Driveto.cz, která na českém trhu boduje i příznivými cenovými podmínkami. Například operativní leasing Volkswagen Polo u nich seženete cca od 5000 Kč měsíčně. Výběr modelů je dost bohatý, takovou nabídku jen tak někde nenajdete. Vybere si milovník sporťáků, dáma toužící po menším autě do městského provozu i ten, kdo se neobejde bez automatu. Jezdit bez starostí může každý!

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.