Vyberte možnost Stránka

Novinky v moderním obkládání krbů

Novinky v moderním obkládání krbů
Rate this post
!AdSense – before contentKrb patří odedávna ke specifickým prvkům domácnosti. Jedná se o funkční řešení pro rychlé vytopení interiéru a současně k ozdobnému prvku bytu.

Plápolající plamen v krbu působí pozitivně na naši náladu a vytváří tak harmonickou atmosféru v rámci celého bydlení. Samozřejmě, že krby nejsou žádnou horkou novinkou a využívají se již poměrně hojně a to několik let. Razantně se však mění jejich vzhled a s tím související krbové obložení, které je pro ně tolik typické. A jaké že obklady na krb dnes frčí? V měřítku jsou ty z kamene.

Keramiku nahrazuje kámen

Mnoho let jsme byli zvyklí na to, že se vnější část krbu obkládala pouze obklady keramickými, které se běžně zakupovali v koupelnových studiích. Pouze se zvolila méně pestrá barva, nejčastěji tmavá, aby se ke krbu hodila. Toto řešení je velmi výhodné z hlediska údržby. To je dáno hladkostí obkladu, které se při výrobě válcují, a tudíž struktura je minimální. Čištění tedy probíhalo tak, že se obklady přetřely hadříkem s mydlinovou vodou. Jednu důležitou věc ale takové řešení postrádá. Je to smysl pro moderní design.

Je libo břidlice nebo pískovec?

Ačkoliv se stále hladká italská architektura plná hladkosti a křivek využívá. Není to na krbech. Zde v současnosti nalezneme spíše více populární obklady z kamene. Ty vynikají svou nepravidelnosti a nevyzpytatelností, která je pro kámen tak typická. Využít můžete obklady břidlice nebo také pískovec či kvarcit. Všechny typy přírodního materiálu jsou hojně využívány. Vhodný kámen vyberete dle toho, jaký vizuální efekt si od obložení krbu slibujete. Světlejší barvy jsou typické spíše pro kvarcit, tmavší pak pro břidlici. Pískovec je typicky více nažloutlý až oranžový.

Betonovy-obklad-vaspo-skala-ohniva-bleda-kamenne-obklady-repa-9

TIP: Obložený kámen impregnujte, ušetříte si tak práci.

Kámen však nemá jedinou výhodu, že je pohledově krásný. Většina čtenářů bude asi překvapena, že i tyto hrubé kamenné obklady jsou velmi příznivé na údržbu. Celou obloženou plochu je však nutné naimpregnovat. Tím dosáhneme vyšší odolnosti vůči okolním vlivům, jako je třeba kouř při otevírání krbu při přikládání. Po naimpregnování bude kámen mnohem méně háklivý na jakékoliv znečištění a Vaše práce tak bude minimální.

toronto

Při využití kamene jako krbového obložení lze dosáhnout velmi příjemného překvapení v podobě nového šmrncu ve Vaší domácnosti. Krb se jen tak neokouká. Což byl u keramických obkladů vždy problém.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.