Vyberte možnost Stránka

Modulové přístroje, které se běžně používají

Modulové přístroje, které se běžně používají
Rate this post

V elektrotechnice se používají různé součástky, jako jsou jističe, proudové chrániče, spínací hodiny a podobně, přičemž každá má specifický účel. Současný trh je navíc rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant jednotlivých modulových přístrojů. V následujících řádcích vám prozradíme, k čemu se jednotlivé prvky používají.

Obsah článku

Elektrický jistič

Velice využívaný je elektrický jistič, zvaný také jako ochranný vypínač, jehož úkolem je zajistit nadproudovou ochranu. V okamžiku, kdy protéká přes jistič více elektrického proudu, než by mělo, dojde k automatickému odpojení chráněného elektrického obvodu. Jistič tak chrání před zkratem a přetížením, díky čemuž nedojde k poškození elektrické instalace a přístrojů.

Proudový chránič

Další skupinu modulových přístrojů tvoří proudové chrániče. Stejně jako jistič, tak i proudový chránič má úkol chránit, tentokrát však obsluhu před dotykovým napětím a proti požáru. Jakmile zachytí, že proud uniká mimo obvod, odpojí chráněný elektrický obvod. Jedná se o nenahraditelnou součást všech moderních elektrických instalací.

Časové relé

Pro časové spínání spotřebičů se používá takzvané časové relé. Využívá se především u přístrojů jako svítidlo, ventilátor, stykač a podobně. Použití časového relé je neomezené, může se využít v jakémkoliv případě. Zapomenout však nesmíme ani na spínací relé do patice.

Stykač

V ovládacích obvodech se neobejdete bez stykače, což je zařízení pro spínání i rozepínání elektrického spojení. Stykač je součástí také zařízení s vyšším výkonem, protože taková zařízení jsou napájena přes výkonové stykače.

Chcete si objednat modulové přístroje? Podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu E1.cz. Specializuje se na kabely, modulové a paticové prvky, měřicí přístroje, baterie, svítilny a podobně.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.