Vyberte možnost Stránka

Moderní firmy mají školení požární ochrany pro zaměstnance online

Moderní firmy mají školení požární ochrany pro zaměstnance online
Rate this post

E-learning pronikl do firemní sféry i v oblasti ze zákona povinných školení. Je to již zmíněné školení požární ochrany, ale i BOZP, nebo třeba školení řidičů. Online školení se hodí pro firmy všech velikostí. Ve všech případech jsou garancí správného obsahu a formy školení a šetří náklady firmám na složité zajišťování školení PO jinou cestou.

Co byste měli vědět o školení požární ochrany?

Školení požární ochrany patří mezi základní vstupní a pravidelná školení pro zaměstnance, která je zaměstnavatel povinen zajistit pro všechny typy provozovaných činností, i když u nich nehrozí zvýšené požární nebezpečí. Povinnosti a náležitosti školení upravuje vyhláška PO §23 vyhlášky č. 246/2001 Sb. O požární prevenci. Školení PO je souborem směrnic, instrukcí a nařízení, jež stanovují, jak se zachovat v případě vzniku požáru na pracovišti.

Proškolen musí být každý zaměstnance při nástupu do zaměstnání s tím, že se toto školení pravidelně opakuje a podle pracovního zařazení se liší, jak často se musí opakovat. Školení řadových zaměstnanců se provádí vždy při nástupu do zaměstnání a opakovat se musí jednou za dva roky. U vedoucích zaměstnanců se rovněž provádí při nástupu do zaměstnání a následně se pak opakuje jednou za tři roky. Speciální školení pak probíhá u tzv. preventistů, tedy u osob pověřených zabezpečováním PO. To se provádí vždy před nástupem do této funkce a pak jednou ročně.

Ideálním řešením, jak nabídnout kvalitní školení PO, je e-learning

Moderní vzdělávání i školení ve firmách dnes probíhají formou online školeníStále více firem využívá platformu INSTRUCTOR od společnosti PREVENT. Ta se specializuje právě na poskytování služeb v oblasti školení zaměstnanců v celé řadě oblastí. K základním patří BOZP, školení požární ochrany, školení řidičů, ale i celá řada dalších, které vyžaduje zákon, anebo jsou u zaměstnavatelů typické.

Online školení požární ochrany i další jsou praktické pro zaměstnance i zaměstnavatele

Náklady na organizaci povinných školení ve firmách nejsou vůbec levné. Nechat zaměstnancům pouze podepsat papír, že školením prošli, není dobrou volbou. Na druhou stranu najímat drahé školitele, nebo někam zaměstnance posílat, je nákladné. Zaměstnanci přichází a odchází, školit je nutné opakovaně. Povinnost školit se vztahuje i na lidi pracující na DPČ a DPP. Vzniká velice složitě koordinovatelný spletenec, který však lze snadno vyřešit tím, že nabídneme zaměstnancům e-learning. Ten firmám šetří náklady nejen co se týče ceny školení na zaměstnance. Společnosti též mohou redukovat počet zaměstnanců, kteří se o tyto náležitosti v personálním oddělení musí starat. Vzdělávání online je praktické i pro zaměstnance. Nemusí na školení nikam jezdit, mají možnost si z něj vzít skutečně vše užitečné, kurzy jsou zajímavé, interaktivní a pochopitelné, současně s lektorskou podporou 24/7.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.