Vyberte stránku

Které nejčastější chyby při správě financí děláme a jak se jich zbavit?

Které nejčastější chyby při správě financí děláme a jak se jich zbavit?
!AdSense – before contentNe každý se může chlubit tím, že dokáže dobře hospodařit s penězi. Pro spoustu lidí se jedná o takřka nadlidský úkol. Žijí od výplaty k výplatě a když se vyskytne nenadálý výdaj v podobě rozbitého auta nebo pračky, musí tuto situaci vyřešit rychlou půjčkou, jelikož nemají žádnou finanční rezervu, která by tyto náklady pokryla. Aby pro vás bylo hospodaření s vašimi vydělanými penězi jednodušší, seznámíme vás se základními chybami, kterých se řada lidí dopouští, a proto se jim stále nedaří budovat potřebný finanční polštář.

Netvoříme finanční plán

Prvním krokem, který vede ke zlepšení finanční situace, je vytvoření rozpočtového plánu. Díky němu totiž přesně zjistíte, jaké jsou vaše finanční poměry. Sepište si své veškeré měsíční příjmy a porovnejte je se všemi měsíční výdaji. Rozdíl, který vám vznikne, představuje volné finance, které máte na daný měsíc k dispozici.

Pravidelné platby za služby

Každý měsíc odchází z vašeho bankovního účtu pravidelné platby za elektřinu, plyn, vodu, telefon a další. Tyto částky patří k nejvýraznějším výdajům, takže abyste mohli začít s šetřením peněz, je nezbytné si zjistit, jestli za tyto služby neplatíte příliš vysoké částky. Na našem trhu je celá řada dodavatelů energií a služeb, kteří se navzájem předhánějí v tom, aby vám poskytli lepší nabídku a získali vás pro sebe. Začněte proto s tím, že je kontaktujete a pokusíte se pro sebe vyjednat lepší podmínky, s čímž jsou samozřejmě spojené i nižší měsíční platby.

Opožděné placení

Pravidelné měsíční odchozí platby mají přesně stanovený den, k jakému musejí z vašeho bankovního účtu odejít. Pakliže se s placením zpozdíte, naskakují vám penále, které představují peníze navíc. Tyto pokuty jsou naprosto zbytečné a jejich řešení velmi jednoduché. Pokud si ve vašem internetovém bankovnictví nastavíte trvalý příkaz, budou vám platby z vašeho účtu odcházet každý měsíc včas, takže je už nebudete muset hlídat a nestane se, že by platba dorazila se zpožděním.

Nakupujte výhodně

Velkou výhodou nákupů na internetu je srovnání cen zboží. Internet nabízí celou řadu srovnávačů, díky kterým naleznete zboží s nejnižší cenou, čímž se vám opět podaří ušetřit. Totéž platí i v případě, že si přeci jen potřebujete sjednat půjčku do výplaty. Před každým nákupem si tedy nejprve zjistěte, jestli dané zboží či službu nenakoupíte levněji někde jinde. Nákupem v prvním internetovém obchodě, na který narazíte, sice ušetříte trochu času, peníze však nikoliv.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.