Vyberte možnost Stránka

Je výhodnější dohoda nebo pracovní smlouva? Poradí vám advokát

Je výhodnější dohoda nebo pracovní smlouva? Poradí vám advokát
Rate this post

Pokud si hledáte trvalé zaměstnání na hlavní pracovní poměr, zřejmě moc váhat nebudete a podepíšete klasickou pracovní smlouvu. Jestli však plánujete pracovat na půl úvazku či brigádničit, bude vás zajímat, jaká forma úvazku by byla nejvýhodnější.

Ne všude vám samozřejmě zaměstnavatel dá vybrat. Kolikrát si sám vybere, co je lepší pro něj – ať už z důvodů finančních či kvůli zisku dotací na zaměstnance apod. Jestli ale na výběr dostanete, jak si počínat? V prvé řadě si vezměte čas na rozmyšlenou, ať můžete zjistit všechny informace.

Na právní otázky nemusíte být sami

Na internetu najdete řadu odpovědí. Například DPP (dohodu o pracovní činnosti) lze uzavřít jen u jednoho zaměstnavatele, maximálně na 300 h za rok. Pokud si nevyděláte více než 10 000 Kč za měsíc, odvádíte jenom daň z příjmu. DPČ umožňuje odpracovat i více než 300 h za rok. U pracovní smlouvy žádná omezení neexistují, na druhou stranu budete odvádět zdravotní, sociální pojištění i daň.

Kdo se v tom všem má vyznat? Nemusíte na to být sami. Poradí vám například advokát Praha JUDr. Zdeněk Koschin. Jeho advokátní kancelář se na pracovní právo orientuje, zná práva a povinnosti zaměstnance, zabývá se náležitostmi správné pracovní smlouvy a ví také, kdy je výhodnější DPČ, DPP a HPP.

Advokáti jsou tady pro širokou veřejnost

Češi obecně velmi málo využívají služby advokátů. Raději si informace vyhledají na internetu, kolikrát si stáhnou z internetu i celou smlouvu. Nad důsledky svého jednání příliš nepřemýšlí – špatně sestavená smlouva vás může stát spoustu peněz, pokud v ní druhá strana bude chtít hledat různé okliky a nuance.

Proto neváhejte, advokátní kancelář Praha je tady jenom pro vás a poradí nejen s otázkami ohledně pracovního práva. Poradí také s přerozdělením majetku při rozvodu, vyřeší dědictví, zastoupí vás ve správním řízení v případě přestupku.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.