Vyberte možnost Stránka

Kolimátor vám usnadní správné zamíření. Přečtěte si, jak funguje

Kolimátor vám usnadní správné zamíření. Přečtěte si, jak funguje

Kolimátor představuje drobné zařízení, které zastupuje funkci hrubých mířidel. S pomocí kolimátoru se může i začátečník velmi rychle zlepšit ve střelbě. Zajímá vás, jak to funguje?

Jaký je princip kolimátoru

Kolimátory se vyrábějí buď jako otevřené nebo jako tubusové. Kolimátor na pistoli lze přitom jednoduše nasadit. Na jejich principu není nic těžkého. LED dioda svítí před okulárem směrem do objektivu. Zde toto světlo dopadá na vyosené zrcátko, které světlo odráží zpět na oko střelce. Střelec tak prostřednictvím tohoto principu vnímá osnovu kolimátoru.

Kolimátory zrychlují střelbu

Snad největším pozitivem kolimátorů je skutečnost, že výrazně zrychlují střelbu. Jejich využití je proto hojné zejména tam, kde je potřeba střílet prakticky okamžitě. Své uplatnění proto kolimátory najdou například ve sportovní střelbě, u myslivců, a také ozbrojených skupin (například PČR a AČR).

Jak se do kolimátoru správně dívat

Někteří začátečníci mohou tápat v tom, jak se tedy správně do kolimátoru dívat. Správně byste se měli dívat oběma očima. Nepleťte si to tedy s puškohledem, u kterého je jedno oko přivřené a skrz puškohled se střelec dívá druhým okem. U kolimátoru střelec neztrácí výhodu periferního vidění.

Rychlé zlepšení ve střelbě

Obrovskou výhodu kolimátoru symbolizuje skutečnost, že se střelec velmi rychle zlepší ve střelbě. Pokud totiž kolimátorový zaměřovač nemáte, jste odkázání pouze na mušku a hledí. Než však cíl přesně zaměříte (tedy překryjete mušku s hledím do jedné osy), může vám to zabrat poměrně dlouhou dobu. Díky kolimátoru však tyto starosti odpadají.

Další informace o kolimátorech najdete na webu www.holosun.cz.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.