Vyberte stránku

Vybíráte kolimátor? Přečtěte si praktického průvodce

Vybíráte kolimátor? Přečtěte si praktického průvodce

Výběr vhodného kolimátoru by se dal právem označit za ještě složitější než výběr zbraně. V tomto přehledném průvodci se dozvíte, jak se liší řada Classic a Elite značky Holosun. A také jakou barvu LED diody a typ kolimátoru si zvolit.

Holosun nabízí dvě řady

Kolimátory značky Holosun se vyrábějí ve dvou řadách – Classic a Elite. V čem přesně se liší?

Řada Classic nabízí klasickou červenou LED diodu. Kolimátory jsou přitom z 99 % vyrobeny z hliníku 6061 T6 a jsou určeny bez rozdílu pro všechny

Oproti tomu kolimátory řady Elite se vyrábí z hliníku 6061 T6 nebo 7075 T5. Ty nejdražší modely jsou dokonce zhotoveny z titanu. Kromě lepších materiálů jsou tyto kolimátory osazovány zelenou, případně zlatou LED diodou.

Červenou, zelenou nebo zlatou LED diodu?

Nyní již víte, že Holosun nabízí tři různé barvy LED diody. Jakou si ale vybrat, aby vám to co nejvíce vyhovovalo?

Důvodem, proč nabízí i jiné barvy než červenou, je především lidské oko. Každý z nás má oko různě citlivé na jednotlivé barvy a některé oko tak například nemusí dobře vidět červenou barvu. Klinické výzkumy dokázaly, že zelená barva je ve většině případů lépe viditelná, než právě červená.

Červená barva LED diody tedy může být za určitých okolností lehce přehlédnutelná. Problémy se objevují zejména na velmi světlých místech, jako je sníh, ostré slunce či vysoké kontrasty.

Oproti tomu zelenou barvu LED diody dokáže střelec skvěle rozpoznat i na sněhu nebo při vysokém kontrastu.

Poslední novinku Holosunu symbolizuje zlatá barva, která je velmi příjemná pro oko a zároveň dobře viditelná prakticky za všech podmínek.

Kolimátory podle typu zbraně

Poslední důležitý bod symbolizuje výběr správného typu kolimátoru. Na výběr máte buď velké tubusové, micro nebo otevřené kolimátory.

Jestliže vybíráte kolimátor na zbraně typu AK-47, SA58 nebo AK74, je vhodné zvolit kolimátor s co nejnižší montáží. Na výběr přitom máte buď micro nebo otevřené kolimátory. To stejné platí pro lovecké zbraně.

V případě zbraní typu AR-15 můžete vybírat prakticky z celé nabídky kolimátorů Holosun.

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.