Vyberte možnost Stránka

Kde všude se dají využít prodlužovací kabely?

Kde všude se dají využít prodlužovací kabely?
Rate this post

V místech, kde vám nestačí napojení například spotřebiče do zásuvky, je vhodné využití prodlužovacího kabelu. Tento ohebný kabel má na svém konci vidlici a na druhém zase spojku. Díky tomu spojíte lednici, vánoční osvětlení či elektrickou sekačku bez sebevětších problémů k přívodu elektřiny.

Jaké druhy prodlužovaček existují?

Na trhu je k dostání klasický jednofázový prodlužovací kabel s vidlicí a pohyblivou zásuvkou, ta může být mnohonásobná. Prodlužovací kabel na bubnu je ideální v případě, že je nutné propojit spotřebič se vzdálenějším místem. Bývá samonavíjecí a odolný proti vrtochům počasí. Tento druh oceníte kvůli jednoduché manipulaci, a navíc máte zajištěnou bezpečnost práce. Lze jej pořídit s délkou 15 – 50 metrů. Neocenitelný pomocník je prodlužovací kabel s vypínačem. Může být různě dlouhý i s rozličným počtem zásuvek. Díky vypínači si zajistíte bezpečný chod, a především úsporu elektrické energie. Prodlužovací kabel s vypínačem si našel své využití hlavně v domácnostech a kancelářích. Pokud si ho koupíte jako sloupek, nebude se vám nikde válet po zemi.

Někomu stačí obyčejná rozdvojka do zásuvky

K nejpoužívanějším druhům prodlužovacích zařízení patří rozdvojka do zásuvky, protože funguje snadno, pohodlně a spolehlivě. Patří k nejjednodušším a upotřebíte ji doma i ve firmě. Jakmile si opatříte rozbočovací zásuvky, připojíte na ně více spotřebičů. Prodlužovačka s přepěťovou ochranou až se sedmi zásuvkami je jako stvořená do kanceláře i na dílnu. Přepěťová ochrana zajistí bezpečnost před vyhořením. Do výčtu prodlužovacích kabelů je nutné zařadit také model pro práce pod širým nebem či na zahradě. Venkovní prodlužovačka je užitečná, když chceme řezat dřevo, sekat trávu, anebo zapnout vánoční osvětlení na domě. K nejoblíbenějším patří gumové produkty.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.