Vyberte stránku

Kalibry do velkovýroby i domácí dílny

Kalibry do velkovýroby i domácí dílny
Hodnocení

 

Patříte mezi kutily, kteří mají vždycky radost z vlastnoručně vyrobených výrobků, dokážou všechno spravit a zhotoví i to, co se nedá sehnat ani v obchodech? Pak potřebujete patřičné vybavení, například kalibry. Usnadní vám měření, a to zejména závitů.

Mohlo by se zdát, že kalibry mají využití spíš ve velkovýrobě. Vyplývá to z jejich principu. Každý kalibr je totiž vyrobený pro konkrétní rozměr a je schopný ukázat, zda výrobek tento rozměr splňuje, nebo nikoliv. Celý proces je velmi rychlý, pro sériovou výrobu tedy ideální. Ptáte se však, jak by tohle mohlo pomoci vám? Přece si nebudete pořizovat nový kalibr pro každý výrobek.

Kalibry pro závity se vyplatí

Když se zaměříme na závity, je situace značně odlišná. V praxi se používá jen několik normalizovaných závitů, a tak se vám vyplatí pořídit si na ně kalibry. Kolikrát ani není jiná možnost. Vždyť některé závity bývají tak malé, že je jejich změření prakticky nemožné. Kalibrem to ovšem jde.

Pro vnitřní závity se využívají válečkové kalibry. Mají dvě strany, ta dobrá musí jít celá našroubovat, ta špatná pouze jedním či dvěma závity. Pro vnější závity se používají nejčastěji závitové kroužky. Opět jsou dva v sadě, jeden musí jít našroubovat a druhý jen jedním, dvěma závity. Někdy přijde vhod také nastavitelný třmenový kalibr, seřizuje se pomocí nastavovacího závitového kalibru.

 

Kalibry nejsou drahá záležitost

S kalibrem zkontrolujete všechny rozměry závitu najednou a zaručíte, že bude funkční – tedy půjde smontovat šroub a matici. Kalibry vám hodně urychlí práci, přitom nejsou tak drahé, abyste si je do domácí dílny nemohli dovolit. Přesvědčte se sami na kalibry.cz, kde najdete bohatý výběr kalibrů od firmy Michovský tools. Prodávají nástroje pro velkovýrobu, ale i jednotlivcům, kteří mají zájem odvádět přesnou práci a kontrolovat si její rozměry.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!