Vyberte stránku

Jak vybrat vysokozdvižný vozík?

Jak vybrat vysokozdvižný vozík?
Hodnocení

Pokud potřebujete do skladu vysokozdvižný vozík, neměli byste sáhnout hned po prvním modelu, který se vám nabídne. Při jeho výběru byste měli zohlednit hned několik jeho parametrů, jako jsou pohon, typ pneumatik, vidlice a přídavná zařízení. V následujících řádcích vám prozradíme podrobnější informace o vysokozdvižných vozících.

Pohon vysokozdvižného vozíku

V první řadě se zaměřte na pohon vysokozdvižného vozíku. Jednou z možností je diesel, jenž se vyznačuje vyšším výkonem a stejně tak i vyššími emisemi. Dieselové varianty jsou vhodné spíše do venkovních prostorů, případně skladů a do míst, která mají dobré odvětrávání. Oblíbené jsou také vysokozdvižné vozíky s motorem na LPG, ale počítejte s nižší nosností. Zase na druhou stranu je motor na LPG šetrnější k životnímu prostředí.

Poslední jsou elektrické vysokozdvižné vozíky, které nachází uplatnění ve skladech potravinářských a chemických firem. Jejich dalšími přednostmi jsou minimální náklady na provoz, nulové emise a tichý chod.

Co se týče životnosti, vysokozdvižné vozíky vydrží klidně i více než 10 let, pokud je pravidelně servisujete a staráte se o ně podle doporučení výrobce.

Jaké pneumatiky vysokozdvižný vozík může mít?

Vysokozdvižné vozíky mívají dva druhy pneumatik. Pružnější jsou nafukovací pneumatiky, které méně zatěžují nápravu a lépe tlumí nárazy, ale je u nich vyšší riziko vzniku defektu. Vhodné tedy nejsou do prostor, kde jsou na zemi špony a ostré předměty.

Další možností jsou superelastické pneumatiky. Jsou sice tvrdší, ovšem hodí se do terénu s nerovnostmi.

Pokud hledáte společnosti, které se zabývají prodejem vysokozdvižných vozíků, doporučujeme podívat se do pestré nabídky Semat HB. Dodavatel manipulační techniky, což nejsou pouze vysokozdvižné vozíky, ale také paletové vozíky, retraky, pneumatiky, pásy a náhradní díly na manipulační techniku, vás uspokojí po všech stránkách.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!