Vyberte možnost Stránka

Fine art paper pozvedne kvalitu vašich fotografií

Fine art paper pozvedne kvalitu vašich fotografií
Rate this post


Lidé, kteří fotografují pomocí kvalitních fotoaparátů, se u svých nejkrásnějších fotografií stále častěji rozhodují pro tisk na umělecký papír, neboli fine art paper. Nemusí jít vždy jen o profesionální fotografy, své výtvory na umělecký papír tiskne stále více poloprofesionálů i amatérů. Co ale označení fine art paper znamená?

Co potřebujete pro tisk uměleckých fotografií

Aby se vám povedlo vytisknout dokonalé umělecké dílo, nestačí mít pouze kvalitní fotografii ve vysokém rozlišení, vytvořenou pomocí špičkového fotoaparátu. Záleží také na kvalitě foto tiskárny, barevných inkoustů a v neposlední řadě také na kvalitě foto papíru. S použitím běžného foto papíru se vám zkrátka uměleckou fotografii vytisknout nepodaří. Pro dosažení špičkové kvality budete potřebovat umělecký papír.

Co je to umělecký papír

 

Umělecký papír je papír profesionální kvality určený pro tisk profesionálních fotografií ve vysokém rozlišení. Je složen výhradně z nejkvalitnějších přírodních vláken, nejčastěji z bavlny, bavlněných hadrů nebo z alfa celulózy. Jaký je rozdíl oproti běžným papírům? Ty jsou vyrobeny z dřevité celulózy obsahující lignin. Díky němu obyčejný papír v průběhu času žloutne a nehodí se pro tisk uměleckých fotografií, u kterých se předpokládá, že budou i po mnoha desítkách let vypadat stejně úchvatně jako v době jejich vytištění.

O kvalitě fine art paper rozhoduje i kvalita jeho povrchové vrstvy, tzv. coatingu. Potažená strana uměleckého papíru, tj. ta část, která přijímá pigmenty během tisku, musí být totiž rovněž dokonalá, aby zajistila pevné přilnutí barev, které se nesmějí rozpíjet, a dlouhodobou barevnou stálost inkoustu. Umělecký papír se dodává v různých stylech, z nichž každý obsahuje odlišná vlákna, strukturu a typy pórovitosti, které mu dodávají specifické vlastnosti.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.