Vyberte možnost Stránka

Proč řešit odsávání v potravinářských provozech?

Proč řešit odsávání v potravinářských provozech?
Rate this post

Při práci s potravinami jejich výrobě je velmi důležité zajištění naprosto čistého pracovního prostředí, které splňuje veškeré hygienické normy a požadavky. Proto se potravinářské provozy neobejdou bez kvalitního odsávání.

Hygienicky čisté prostředí

Zcela nežádoucí jsou jakékoli nečistoty a bakterie, které by se šířily do prostoru výrobních linek. Nečistoty však může obsahovat i prach, který je všudypřítomný a vzniká při zpracování různých surovin a jejich navažování, mletí, drcení i balení. Kvalitní průmyslové odsávání tak zajišťuje v potravinářských provozech čisté a bezpečné pracovní prostředí. Úsady potravinového prachu v zákoutích linky totiž mohou vytvářet explozivní prostředí, tedy takové prostředí, kde je zvýšené riziko exploze.

Riziko exploze

Většina prachů v potravinářství je považována za explozivní, například cukerní, moučný nebo obilní prach, koření, kakao a mnoho dalších. Odsávání explozního prachu tak pomáhá minimalizovat nebezpečí pro výrobní pracovníky a musí splňovat alespoň základní požadavky. Jednotlivé komponenty celého systému musí být elektricky vodivě propojeny, aby docházelo k odvádění statické energie. Ta vzniká při pohybu prachových částic, které jsou potrubím vedeny. Filtrační systémy musí být vybaveny prvky explozivní ochrany před tlakovou vlnou, zpětnou bezpečnostní klapkou pro zabránění šíření tlakové vlny zpět do odsávacího potrubí a také odlehčovací membránou, která směřuje do bezpečného prostoru. Odsávací rychlost musí být minimálně 20 m/s.

Čistý vzduch, který byl přefiltrován, je v létě odváděn ven, a naopak v zimě se vrací zpět do prostoru výrobní haly, což znamená také úspory za vytápění. U veškerých vzduchotechnických systémů musíme mít na paměti pravidelnou revizi pro zajištění bezpečného fungování.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.