Vyberte možnost Stránka

Kávová pěna jako umění

Kávová pěna jako umění
Rate this post
!AdSense – before content Káva pro někoho ranní rituál, pro někoho obědová pauza a pro někoho nástroj k vytváření uměleckých děl. Podívejte se, co všechno je možná s kávovou pěnou udělat.

Určitě jste někdy měli kávu, s jejíž pěnou jste si buď Vy sami nebo někdo jiný trochu pohrál. Tím ovšem nemyslím zalití vodou, přidání cukru a mléka. Mám na mysli závěrečné ozdobení pěny. Nejčastějším motivem jsou srdíčka nebo jiné abstraktní vzory. Existuje však člověk, který posunul laťku zdobení trochu dál.

Jedná se o japonského baristu Kazukiho Yamamoto. Ten se specializuje na zdobení kávové pěny. Ve své zemi byl nejlepší z nejlepších a vyhrál i několik prestižních soutěží. To mu ovšem bylo málo a tak vymyslel zcela novou techniku zdobení kávové pěny – 3D techniku.

Jeho obrazce totiž neleží v pěně, Kazuki vytváří postavičky, které z hrnku různě vylézají. Podívejte se do galerie níže a žasněte nad tím, co všechno je možné z kávové pěny udělat.

26-letý umělec doufá, že se mu podaří otevřít si vlastní kavárnu v Tokiu. A už teď je jasné, že pokud se mu to podaří o kšeft mít nouzi nebude. Jeho umělecká káva se stala internetovou senzací. Kazuki Yamamoto povýšil už tak blažený pocit při pití kávy na netradiční zážitek.

Kávu s opravdu luxusním zdobením si můžete dát v kavárně Cafe10g v japonské Osace. Doufejme, že bude mít další následovníky i u nás v Evropě. Kdo by nechtěl ochutnat takto ozdobenou kávu?!

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.