Vyberte možnost Stránka

Káva a její vliv na zdraví – Pít či nepít?

Káva a její vliv na zdraví – Pít či nepít?
Rate this post
!AdSense – before contentNadáte bez hrnku kávy ani ránu? Pak Vás jistě bude zajímat, jaký vliv má káva na vaše zdraví!

 Studií, které se zaměřují na vliv kávy na lidský organismus je nespočet. Jedna tvrdí, že je káva škodlivá, druhá, že je zdraví prospěšná? Jak to tedy je?

 

Káva a její vliv na lidský organismus

První výzkumy kávového zrna zjistily, že káva obsahuje kofein, který příznivě působí na činnost vnitřních orgánů, jako je srdce, ledviny, dále pak na mozek, nervovou soustavu, svaly. Obsah kofeinu v kávě je dnes známý snad všem, ale tento oblíbený nápoj obsahuje i jiné zdraví prospěšné látky.

Ty podporují hubnutí a fungují také jako prevence před vážnými srdečními a respiračními onemocněními, jako je například mrtvice, diabetes atd. Účinky kávy jsou však u každého člověka zcela individuální.

 

Přiměřená konzumace kávy

I přes pozitivní účinky kávy na lidské zdraví je třeba její pití nepřehánět. Příliš vypité kávy může totiž způsobit zdravotní problémy žaludku. Lékaři doporučují dodržovat hranici denního příjmu kofeinu na 300 mg, což odpovídá čtyřem až šesti šálkům kávy denně.

Přírodní antioxidant

Káva je přírodním antioxidantem, který chrání lidský organismus před poruchami mozku, předčasným stárnutím či oslabením imunity. Procento antioxidantů v kávě vysoce převyšuje obsah antioxidantů v zeleném čaji i některých druzích ovoce. Káva dodá až 70% potřebného množství antioxidačních látek.

 

Špičkové kafe

Nákupem kvalitní kávy očekáváte, že získáte nápoj s jedinečným aroma, lahodnou a bohatou chutí.

Aby bylo pití kávy skutečným požitkem není nutné chodit do drahých, vyhlášených kaváren! Domácí kávovary vám, pomohou připravit oblíbené espresso i lahodné latté za pár minut a bez práce. Výsledek však bude konkurovat těm nejlepším kavárnám!

Vybrat si lze z kávovarů automatických, pákových nebo kapslových. Je jen na vás, který typ vás zaujme.

 

Doporučení

Naše redakce doporučuje automatické kávovary od renomovaného švýcarského výrobce kávovarů NIVONA, které jsou známé pro svůj skvělý design, vysokou kvalitu a funkčnost. Vyberte si kvalitní kávovar v e-shopu Nivona-eshop.cz

 

Kávovar Nivona NICR 830 CafeRomatica

 

Dopřejte si báječnou kávu té nejlepší kvality s kávovary značky NIVONA!

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.