Vyberte možnost Stránka

Jednoduchý průvodce pánskými kalhotami

Jednoduchý průvodce pánskými kalhotami
Rate this post

 

Uf. Jaké kalhoty jsou pro vás ty ideální? Víte, jak je změřit? V článku jsme pro vás sepsali všechny důležité informace, aby hon za novými kalhotami nebyl takový horor.

Obsah článku

Velikost určitě nepodceňujte

Nejprve si změřte šířku pasu v místech, kde vám kalhoty nejčastěji začínají. Druhým krokem je změřit vnitřní stranu nohy od rozkroku k patě (či kotníku). Hodně záleží na tom, jaké kalhoty si chcete pořídit. Některé moderní pánské kalhoty končí stylově nad kotníkem. To ale neplatí u společenských kalhot, které nesmí kotník odhalovat.

Užitečné rady

  1. Při měření můžete 1 cm přidat, aby vám kalhoty příjemně seděly
  2. Nevlastníte krejčovský metr? Postačí dostatečně dlouhý provázek a pravítko
  3. Abyste si měření ulehčili, použijte své oblíbené kalhoty jako vzor
  4. Naměřené údaje si někam napište, ať je můžete kdykoliv najít a při nákupu použít

 

Pokud výrobce nebo prodejce nabízí velikostí tabulku, určitě ji zkontrolujte a porovnejte s vlastními mírami. Výrobci napříč trhem používají různá označení a velikosti. Proto je důležité se řídit tím, co najdete na stránkách daného e-shopu.

Pořiďte si více typů kalhot

Nejen materiál je důležitý. I samotný typ kalhot využijete za různých situací. My jsme pro vás vybrali 5 druhů, které bývají u mužů velmi oblíbené.

Džínovina nikdy nevyjde z módy

Ačkoliv je džínovina materiál, je to typ kalhot, který by měl vlastnit každý muž. Dají se totiž nosit elegantně i uvolněně. Sluší všem postavám a věkovým kategoriím, což z nich dělá naprosto skvělý módní. Mladší muži často nosí kalhoty ohrnuté ke kotníkům, starší zase rovný střih v tmavě modré barvě. Záleží pouze na vašich preferencích a potřebách.

Speciální materiály zajistí odolnost

Outdoorové kalhoty většinou nabízí příjemné vlastnosti jako je odvádění potu, rychlé usychání, vysokou odolnost a pohodlnost. Při výběru se zaměřte na počet kapes, materiál a správnou velikost. Při dlouhodobém pohybu by vás nesprávně zvolené kalhoty mohly hodně rychle omrzet.

Na sport třeba legíny

Sportovní kalhoty se v mnohém podobají těm outdoorovým. Měly by vás ochránit před nepříznivými podmínkami jako je déšť, vítr, prach a písek. Vynikají jsou třeba běžecké legíny, které nikde neplandají a nohy příjemně obepínají. Muži přes legíny hodně často nosí volnější šortky.

Do společnosti jenom elegantně

Návštěvy plesů, divadel a dalších společenských akcí se neobejdou se bez elegantních kalhot. Před nákupem si změřte obvod pasu a vnitřní stranu nohy. Pánské společenské kalhoty nesmí být ani malé ani velké. Pokud jsou na vás některé kalhoty dlouhé, nevadí. Za pár korun je můžete u šikovné švadleny nechat zkrátit.

Do přírody, na lov či volnočasovou aktivitu

Maskáč unosíte hlavně v přírodě. Maskáčový vzor se hodí do lesa, křoví nebo k vodě, protože splynete s okolím. Nejčastější maskáčový vzor kupují myslivci, vojáci ale i ti, kteří tento vzor mají prostě rádi. Když se dobře zkombinuje, působí poměrně dost stylově.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.