Vyberte možnost Stránka

Jak zprovoznit kazetu se zaschlým inkoustem?

Jak zprovoznit kazetu se zaschlým inkoustem?
Rate this post
!AdSense – before contentMožná Vás to překvapí, ale inkoust ve Vaší tiskárně má formu krystalků (nejedná se tedy o inkoust v tekuté formě), které při delší nečinnosti tiskárny zasychají.

V extrémním případě se může stát i párkrát použitá kazeta nefunkční. Co v těchto případech dělat, to Vám povíme na následujících řádcích…

V případě, kdy Vám zaschne inkoust v kazetě (to poznáte podle toho, že Vám tiskárna vrátí prázdný papír či papír, na kterém chybí některá z barev), můžete se pokusit o její záchranu prostřednictvím speciálního roztoku. Tím kápnete na trysky jednotlivých kazet, vyčkáte cca 15 minut a poté kazetu opláchnete proudem vody.To, jestli se Vaše úsilí vyplatilo, poznáte podle toho, že tiskárna při tisku vrací papír s rozmazanou a vlhkou barvou (takto znehodnoceno je pouze pár prvních řádků textu, v druhé polovině stránky by již měla být kvalita tisku normální).

Jak již bylo uvedeno dříve, může se stát, že se Vám zaschlé trysky nepodaří uvést do provozuschopného stavu (ani po opakovaném čištění roztokem). Pokud však tisknete alespoň několik stránek do roka, je pravděpodobnost nenávratného poškození trysek malá. Navíc, samotný roztok přijde na pár desítek korun (např. na webu www.tisknulevne.cz je tento roztok k dispozici za cenu 99 Kč, viz. stránka s roztokem CK2000E.

Návod na použití čistícího roztoku

  1. Vyjměte tiskovou hlavu z tiskárny. Položte ji tryskami směrem nahoru.
  2. Kapátko odstřihněte cca. 2-3 mm od horního okraje a na destičku s tryskami kápněte několik kapek roztoku tak, aby byly roztokem zality všechny trysky.
  3. Dobu aplikace volte od 15 min. až po dobu 4 hodin v závislosti na stupni zaschnutí trysek. Po aplikaci smyjte roztok proudem teplé vody a tiskovou hlavu pečlivě osušte.
  4. Vložte tiskovou hlavu zpět do tiskárny a vytiskněte černou stránku. Zpočátku světlý odstín černé a rozpíjející se tisk se během vytisknutí této stránky změní na standardní. Zpravidla stačí vytisknout cca. 10 cm vysoký černý pruh šíře A4 k tomu, aby se odstranil narušený inkoust z okolí trysek a obnovila se standardní kvalita tisku. Při delších aplikacích je nutno vytisknout dle potřeby černou plochu větší.
  5. Pokud se nerozepsaly všechny trysky, opakujte celý postup znovu (pokud je to nutné i vícekrát).

Zdroj: poradna webu Tisknulevne.cz

S ohledem na cenu náplní do tiskáren, kdy Vás kompletní sada barevných náplní může vyjít na vyšší stokoruny, určitě stojí za to, pokusit se o záchranu kazet prostřednictvím roztoku a teprve až po případném nezdaru uvažovat o investici do nových náplní (zde pro Vás máme tip v podobě kompatibilních náplní značky Tisknulevne.cz, kdy můžete získat náplň s cenou až o 60 % nižší než u originálních náplní, ovšem při kvalitě odpovídající originálním náplním).

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.