Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat čelovku?

Jak vybrat čelovku?
Rate this post
!AdSense – before contentČelovka je důležitá součást domácnosti i základní vybavení sportovce. Víte, jak tuto praktickou věc vybrat? Na jaké parametry se při jejím výběru zaměřit? A kolik si připravit peněz?

Na výhody čelovky přichází stále více lidí. Dnes už čelovky nejsou jen pro průzkumníky jeskyní, využije jí hospodyňka i každý sportovec.

 

Obsah článku

Přichází boom v nákupu čelovek?

Specializované prodejny hlásí zvýšený zájem o tuto praktickou pomůcku. Výrobci čelovek se předhánějí v nových technologiích a vylepšeních. Zjistěte zajímavé informace ještě před nákupem!

 

K čemu čelovku potřebuji?

Aby jste koupili správný typ čelovky, je třeba si položit otázku, k čemu budete čelovky využívat? Potřebujete svítilnu na své celodenní cyklo výlety nebo jí hodláte použít pouze pro cestu do sklepa?

 

Na velikosti záleží!

Velikost a váha svítilny by měli být prvním filtrem vy výběru. Čelovky se vyrábí v různých velikostech a hmotnostech. Pokud chcete čelovku pro běh, pak by měla být její váha a velikost minimální. Krom toho dbejte také na výběr upevňovacího systému. Běžci ocení čelovky s dvojitým popruhem a křížem na hlavě, který svítilnu stabilně upevní v potřebné poloze.

 

Jak dlouho?

Hodláte čelovkou svítit několik hodin nebo jen pár minut? To, jak dlouho vám bude čelovka svítit, záleží na druhu napájení, který se označuje údajem v řádu hodin. Čelovky na tužkové baterie mají výhodu rychlé a snadné výměny baterek. V této kategorii si lze vybrat i čelovky dobíjecí s bateriemi vestavěnými. Vychytané modely čelovek mají speciální kontrolku, která informuje o stavu baterií. Prodejci je doporučovaná především nabíjecí čelovka.

 

Dosvit a jeho intenzita

Mezi další důležité parametry patří dosvit čelovky a regulace intenzity svitu. Dosvit se může pohybovat v mezích 20 až 30 metrů, ale lze koupit i čelovky s dosvitwem až 100, 150 a více metrů. Dosah svitu čelovky závisí na typu zdroje světla, na trhu jsou nejčastěji svítilny s LED diodami, které mají vysoká výkon a zároveň nízkou spotřebu energie. Moderní čelovky mají také možnost regulace svitu.

 

Cena

I zde platí, že za kvalitu je třeba si připlatit. Na trhu jsou čelovky už od dvou stovek, ale jejich výkon není nijak zázračný. Pokud chcete kvalitní a čelovku, na kterou e budete moc spolehnout , pak je třeba pár stovek přidat. Kvalitu lze koupit už od 700 Kč. Nadupané modely čelovek se pak pohybují v řádech tisíců.

Příkladem skvělého nákupu může být německá značka čelovek Led Lenser, která kombinuje moderní design, vysokou kvalitu a vyspělé technologie, které využijete v každé oboru. Čelovka Led Lenser patří mezi nejprodávanější na českém trhu.

celovka-1

Doporučení

Internetový e-shop Ledcelovka.cz nabízí kvalitní čelové svítilny, na které se můžete spolehnout v každé situaci.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.