Vyberte možnost Stránka

Jak si užít pití piva v létě?

Jak si užít pití piva v létě?
Rate this post
!AdSense – before contentPivo patří mezi nejoblíbenější nápoj v České republice. Pokud i vy patříte mezi nadšené konzumenty zlatavého moku, pak vás jistě bude zajímat, jak si tento nápoj vychutnat i v teplých letních dnech.

Teplé letní dni přímo svádějí k tomu osvěžit se pivem. Ale právě vysoká teplota způsobuje, že chmelový mok rychleji zteplá a pochutnání si na něm tak není tak dokonalé.

Sepsali jsme několik rad, jak si pivní osvěžení užít i v létě.

 

Hospoda, festival

Pivo by mělo být chlazené na 7-8 stupňů, to je však v 30 stupňových vedrech někdy dost obtížný úkol. Pokud si dáváte pivo v hospodě, na zahrádce nebo festivalu je třeba dodržet následující tipy.

1. Malé pivo

Místo klasického piva si objednejte pivo malé, tím budete mít jistotu, že pivo nestačí zteplat dříve než ho vypijete.

2. Chlazení piva

Zárukou dobře vychlazeného piva je hospoda, kde mají zachlazený prostor na uskladnění piva. Na festivalu pak hledejte takový stánek, který má kvalitní výčepní zařízení s chlazením.

3. Sklenice a kelímky

V hospodě preferujte sklenice tlustostěnné, které udrží pivo chladné delší dobu. Na festivalu zase volte průhledné kelímky, u kterých máte jistotu dodržení míry a zároveň se můžete kochat pohledem na ten zlatavý nápoj. Přece jen pije se i očima.

 

Vlastní džbán

Toužíte si po práci sednou na své zahradě a popíjet čerstvě načepované pivo, které jste si přinesl z hospody? I zde platí několik pravidel.

1. Džbán ochladit

Ještě před tím, než si necháte pivo načepovat do svého džbánu, vypláchněte ho ledovou vodou tak, aby se ochladil na správnou teplotu.

2. Míra džbánu

Džbán by měl mít přesný obsah, aby mohlo být pivo čepováno do džbánu přímo z pípy.

3. Víčko má svou úlohu

Za ideální lze považovat džbán s kovovým víčkem, který brání zvětrání piva během cesty domů.

 

Grilování/Zahradní párty

Který Čech nepořádá letní grilovací párty? Ke grilovačce pak samozřejmě patří i dobře vychlazené pivo.

1. Skladování piva

Soudek piva je třeba umístit do chladného prostoru, ideální je sklep.

2. Manipulace se sudem

Před samotným čepováním sud opatrně přeneste, vyvarujte se kutálení nebo házení.

3.Výčepní zařízení s chlazením

Výčepní zařízení se sudem umístěte do stínu, aby nebylo zbytečně vystavováno slunečnímu záření a chladič tak zbytečně nepřekonával vysoký teplotní rozdíl.

Používáte při rodinných sešlostech výčepní zařízení?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.