Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat z nepřeberného množství na trhu ideální pumpičku na kolo?

Jak vybrat z nepřeberného množství na trhu ideální pumpičku na kolo?
Rate this post
!AdSense – before contentPodle typu ventilku, výkonu a uživatelského pohodlí. Projděme si tyto parametry podrobně.

Všechny pumpičky světa, je vás moc!

Žijeme v čase nebývalé hojnosti. Dnešní nepřeberná nabídka různých značek, variant provedení a kvalitativních i cenových relací každého produktu na trhu dokáže nejednomu přivodit slušnou bolest hlavy. Když se jeden rozhodne, že si chce koupit novou pumpičku na kolo, a začne pátrat, zjistí, že to vůbec není jen tak.

Téměř každý e-shop s cyklistickými potřebami má ve své nabídce tyto základní druhy hustilek: dílenské nožní s měřákem i jednodušší nožní bez něj, příruční hustilky na silniční kola, příruční hustilky na horská kola, ještě “příručnější” hustilky kategorie “mini”, bombičkové (nebo CO2) hustilky a hustilky na vidlice a tlumiče. Každá tato kategorie pak samozřejmě obsáhne další celé spektrum různě drahých kousků, které se liší typem hlavy ventilku, výkonem a uživatelským pohodlím.

Pojďme si tedy projít základní parametry jeden po druhém.

 

Typ ventilku, výkon, pohodlí

Na českém trhu jsou nejběžnější ventilky typu AV (Schreder neboli autoventilek) a SV (Presta neboli galuskový ventilek). Ačkoli většina dnes prodávaných hustilek je kompatibilní s oběma typy ventilků díky integrované redukci (například formou otočné hadičky), je určitě rozumné si tento fakt před nákupem ověřit. Stejně tak výkon pumpičky je stěžejním údajem: pláště horských kol se hustí na nižší tlak, proto jejich výkon nemusí být tak vysoký jako pumpiček na kola silniční. Překontrolujte si tedy hodnoty tlaku doporučené výrobcem na pláštích vašeho kola.

Tvar, velikost a celkový design pumpičky určuje, jak pohodlně se vám s ní bude zacházet. Proto stojí za zvážení, jestli nutně chcete mít roztomilou mini verzi, která vzhledem i velikostí spíše připomíná luxusní pero. Sice se vejde do sedlovky, ale manipulace s ní, díky tak malým rozměrům, může být dost náročná a nepohodlná. Proto čím menší pumpičku chcete pořídit, tím spíše doporučujeme před nákupem otestovat jak snadno, nebo naopak obtížně, se vám s ní pracuje.

Jakou pumpičku na kolo máte vy a jste s ní spokojení?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.