Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat spacák?

Jak vybrat spacák?
Rate this post
!AdSense – before contentDoba dovolených pod stanem a v chatkách je tady a vy nemáte základní vybavení – spacák? Poradíme vám, jak vybrat správný!

Kvalitní spacák je základem pro prožití skvělé dovolené pod širým nebem, stanem nebo třeba v campové chatě. Pokud si tedy nechcete své dny volna znepříjemnit špatným spánkem, pak věnujte výběru spacáku dostatečnou pozornost.

 

Obsah článku

1. Teplota

Zakládní parametr výběru je teplota, do jaké je spací pytel určený. Obvykle jsou na spacáku uvedené tři údaje, které značí teplotní maximum, minimum a střední neb-li optimální teplotu. Podle toho tedy poznáte, při jaké teplotě se budete ve spacáku ještě cítit dobře a kdy už vám bude zima či naopak horko.

 

2. Tvar

Dalším důležitým parametrem je tvar spacího pytle. Vybrat si můžete anatomicky tvarovaný (zvaný také mumie), spacák dekový, oválného tvaru, který má také kapuci, nebo můžete zvolit těloobkreslující spací pytel, který má speciální otvory na nohy i ruce. nejvíce oblíbená verze je ‘’mumie’’, která dodává největší komfort. Dekový spací pytel je zase nejvhodnější pro pobyt v chatě.

 

3. Velikost a výška

dbejte také na to, aby měl spací pytel vhodnou velikost i výšku. Příliš veliký spacák vás bude zbytečně zatěžovat a malý způsobovat nepohodlí. Vhodnou velikost a výšku poznáte tak, že je vám ve spacáku příjemně, nejste nijak stísnění, ani vám spací pytel zbytečně u nohou ‘’neplandá’’.

 

4. Zip

Na trhu je možné sehnat spacáky se zipem i bez něj. My ovšem doporučujeme volbu toho se zipovým zapínáním, a to z důvody praktičnosti. Zip umožňuje snazší ‘’zalézání’’ do spacáku, lepší sušení i větrání. A když už zip, tak oboustranný.

 

5. Další vlastnosti spacáku

Moderní a kvalitní spacák by měl také mít další vychytané vlastnosti, jakými je například termoizolace, prydyšnost, objem, nízká hmotnost, odpudivost vlhkosti. Samotnou kapitolou je pak vycpávka spacího pytle a materiál. Spacáky jsou plněné dutými vlákny nebo peřím. Péřové spacáky jsou nejlepší, jsou skutečně pohodlné, hřejí, mají menší objem, jsou lehké, ale také dražší než ty s dutým vláknem. Navíc v případě zvýšené vlhkosti se snižuje i jejich hřejivost. I když v dnešní době existují péřové spacáky ušité z voděodolných materiálů, které chrání péřovou výplň před navlhnutím.

 

6. Míra naplnění

Údaj, který značí míru naplnění je CUIN. Většina spacáku je má náplň 600,900 nebo 1200 CUIN. Míra naplnění spacáku je velice důležitá, čím více je spacák více naplněný tím vše zvyšuje i komfort pobytu v něm.

Jaký máte spacák?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.