Vyberte možnost Stránka

Jak v zimě pečovat o auto?

Jak v zimě pečovat o auto?

Ne každý z nás si může dovolit ten luxus uchovávat přes zimu svůj vůz v zateplené garáži. Nejčastěji se s tímto problémem potýkají ti, kteří bydlí na sídlištích. Jak tedy přes zimu o auto pečovat, aby bylo na jaře ve 100% kondici a mráz ho příliš nepoškodil.

Přes zimu trpí nejenom lak, ale i motor a případně i vaše sklo. Kvalitní péče o automobil, a to nejenom v zimních měsících, může mít i pozitivní vliv na cenu vašeho povinného ručení. Některé pojišťovny totiž zohledňují nejenom stáří vozidla, ale také to, v jakém je stavu. Pokud se tak o svého „miláčka“ budete pořádně starat, můžete na pojištění ušetřit i pár stovek ročně.

Autobaterie

Postarejte se o údržbu ještě před zimou, baterie vám tak vydrží déle a nebudete se strachovat, že nenastartujete. Zkontrolujte napětí a elektrické kontakty postříkejte speciálním sprejem. V zimě pozorně sledujte předpověď počasí. V případě, že se blíží opravdu velké mrazy, nebojte se baterii na noc vyndat. A v těch nejhorších případech mějte připraveny startovací kabely.

Náš tip: Hlídejte si náklady, srovnejte povinné ručení od předních pojišťoven online.

Kapaliny

Základem je kvalitní palivo. Určitě se každému z vás už někdy stalo, že měl problém ráno při velkém mrazu nastartovat. Benzín se při nízkých teplotách méně vypařuje a snižuje se tak možnost odstartovat spalovací proces. Nafta naopak při nízkých teplotách tuhne. V zimních měsících byste na benzínkách měli sehnat speciální naftu, která vydrží i teploty do mínus 20 stupňů Celsia.

Tuhne i převodový a motorový olej. Tudíž auto nejprve nastartujte a nechte ho zahřát. Až potom se vydejte na cestu.

Skla

Nejlepší ochranou je zakrýt přední sklo speciální plachtou. Pokud ji nemáte, mějte alespoň po ruce kvalitní škrabku, případně speciální přípravek na rozmrazování skel ve spreji. A pozor dejte i na stěrače. Nikdy je zprudka neoddělujte od zamrzlého skla. Koledujete si tak akorát o zničení gumiček a jejich výměnu.

Lak

Lesklý a zdravý lak není jenom estetickou záležitostí, ale zároveň kvalitní ochranou kovových dílů před korozí. Velké mrazy a zejména posypová sůl mu v zimě rozhodně nesvědčí.

Před zimou tak nechte opravit a ošetřit všechny šrámy. Aby se do nich nedostala posypová sůl. Vosk na auto vám také může dost pomoci. Jeho nanesení zvládnete sami během chvilky. V zimě vůz rovněž pravidelně umývejte, abyste z něj dostali všechny nečistoty.

V zimě vůz rovněž pravidelně umývejte, abyste z něj dostali všechny nečistoty. Vyhněte se ale obyčejným myčkám, ve kterých se často používají příliš hrubé kartáče, špinavá voda nebo obyčejný vosk. Ruční mytí ve specializovaných myčkách je sázka na jistotu. Nevýhodou je ale bohužel vyšší cena.

Jak pečujete o své auto vy?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.