Vyberte možnost Stránka

Jak tepelná čerpadla mění pohled na vytápění ?

Jak tepelná čerpadla mění pohled na vytápění ?
Rate this post

Vyděsila vás poslední faktura za plyn? Zkuste nový způsob vytápění! Tepelné čerpadlo odebírá tepelnou energii ze vzduchu přes výparník, kterým pomocí ventilátoru proudí venkovní vzduch. Princip tepelného čerpadla vzduch/voda je odvozen od klimatizačních zařízení vzduch/vzduch . Tepelné čerpadlo vzduch/voda je doplněno o tzv. hydrobox, který převádí tepelnou energii do topné vody. 

Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírají energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou nejlepší variantou pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem. Vhodné umístění tepelného čerpadla je velmi důležité z hlediska šíření hluku vůči okolní zástavbě.

Výhody čerpadel funguje na základním principu chladícího okruhu. Skládá se z několika částí, těmi nejdůležitějšími je kondenzátor, kompresor, výparník a expanzní ventil. Tepelná čerpadla jsou s oblibou využívány u rodinných domů i bytů, instalovány však mohou být i k jiným budovám. Pro domy a byty jsou však oblíbené, jelikož díky nim ušetříte značné finance. Tato investice se vám vrátí do deseti let, zkuste se navíc podívat na různé akce, díky kterým bude pořizovací cena nižší.

Zároveň vstupuje v platnost omezení podpory pro plynové kotle v souladu se snahou Evropské komise, která se snaží najít způsob, jak se co nejrychleji zbavit závislosti na ruském plynu. Omezení podpory pro plynové kotle je vykompenzováno právě vyšší podporou pro tepelná čerpadla. Obnovitelné zdroje jsou totiž spolu s energetickými úsporami nejčistší, nejlevnější a nejrychlejší cestou, jak urychlit odklon od drahých fosilních paliv. Díky podpoře pro tepelná čerpadla získávají nízkopříjmové domácnosti velmi výhodnou možnost k výměně starého kotle ještě před jejich dlouho ohlašovaným zákazem. Domácnosti s nižšími příjmy mohou požádat o kotlíkovou dotaci s 95% podporou.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.