Vyberte možnost Stránka

Jak sladit kravatu s košilí? Poradíme

Jak sladit kravatu s košilí? Poradíme
Rate this post
!AdSense – before contentVětšina mužů, i když si to málokterý přizná, má problém s laděním košile a kravaty. Přitom tato “maličkost“ může celý outfit zcela pokazit nebo naopak jej posunout na vyšší úroveň! Věnujte ladění větší pozornost, poradíme, jak na to.

U někoho to může být otázkou dvou minut, u jiného může jít o trápení, které skončí fiaskem v každém případě. Pokud prostě nemáte to správné “oko“ pro kombinování košile a kravaty, pak je třeba vědět pár zásad, které vám mohou pomoct, pokud se jich budete držte!

Obsah článku

Barevný základ nutností

Myslíte si, že naučením pravidel o nošení kravaty se váš problém vyřeší? Nenechte se mýlit! To, co je zcela zásadní, je výbava vašeho šatníku, mate-li se naučit správného ladění, je potřeba začít u “začátečnických“ barev. Jinými slovy, pokud ve skříni máte pouze kravaty v bláznivých barvách a nehodících se šířek, žádná zásady vám nepomůže. Běžte a nakupte si kravaty v neutrálním barevném provedení, tedy vínové, modré, službu vám udělá také fialová kravata. Teprve poté můžete svůj obsah nákupního košíku rozšířit o kravaty proužkované, puntíkaté či v paisley vzoru.

 

Zásady ladění košile a kravaty

Tmavá košile a světlá kravata

Nešvar, který je k vidění na plesech a bálech, ale také v “běžném“ životě. Zvolením černé košile a bílé kravaty si koledujete o image amerického gangstera z 20 let minulého století. Nehledě na to, že barevná košile se do společnosti nehodí, k obleku, smokingu i fraku patří sněhové bílá košile! Pamatujte si to, až budete mít nutkání obléct pastelově oranžovou, fialovou nebo zelenou košili.

Bílá košile snese (téměř) vše

Pokud si nejste jistí, že košili s kravatou dobře sladíte, pak jděte do bílé barvy, které snese téměř každé zkombinování. Jde o variantu, ve které nehrozí, že uděláte nějakou významnou chybu! Výhodou je, že bílé sluší (opět jen téměř) každému.

Malý tip! Má-li být outfit slušivý, pak se nezdráhejte po vzoru hollywoodských hvězd zvolit ověřenou kombinaci černého obleku, bílé košile a černé kravaty v šířce slim, které ovšem vyžaduje štíhlou postavu!

Bílá košile je také jedinou možností v případě, že hodláte obléknout kravatu s výrazným vzorem (kohoutí stopa, kostičky, a jiné výrazné).

Vzorovaná košile i kravata

Se vzory se musí opatrně, zvláště pokud je vaše oko ještě netrénované! Vzorované košile dají outfitu šťávu, ale jen za předpokladu, že k nim budou vybrané vhodné doplňky. Pro módní začátečníky doporučujeme tmavší kravatu jednobarevného provedení. V případě, že si na vzorování trváte, pak si zapište, že vzor kravaty a košile by neměl být stejně veliký. V praxi to znamená, že velký výrazný proužek vyžaduje proužky jemnější, a nezáleží zda zvýrazníte vzorem košili nebo kravatu.

 

Nákup kravaty

Nakupujte stylové kravaty české kvality značky Avangard, které perfektně doplní váš šatník a každý zvolený outfit. V nabídce jsou kravaty jednobarevné i se vzorem, v různých délkách a šířkách. Zkoušejte své ladící umění s kravatami obchodu www.vasekravaty.cz

Jak ladíte vy? Najděte si svůj styl na www.dempsey.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.