Vyberte možnost Stránka

Jak ochránit litá kola v zimním období?

Jak ochránit litá kola v zimním období?
Rate this post
!AdSense – before contentJako majitel alu kol jistě víte, že tato designová výbava vyžaduje speciální péči. Pokud se litým kolům nedostává potřebné údržby přichází poškození. V zimě je riziko znehodnocení vyšší než v období letním, disky totiž nemusejí odolávat mrazům, sněhu, silniční soli apod.

Ovšem ještě větší poničení nastává v případě, pokud je letní péče nedostatečná. Zaschlý asfalt, ropné a silně reaktivní látky, to vše zanechává na litých kolech stopy, které budou s příchodem zimy a jejího působení stále viditelnější.

Z toho vyplývá, že za neotřelý design a výjimečnou pevnost disků se musí platit důslednější údržbou, po celý rok!

 

Péče o alu kola v zimě

Za nejhorší se dá označit působení silniční soli a chemických posypů, které naruší svrchní část laku, a tím tak vzniknou drobné trhliny a oděry. Toto počáteční porušení se velice rychle rozšiřuje po celém disku. Vytvářejí se drobné bublinky či šupinatění, které přeroste až k odpadávání jednotlivých vrstev laku. Následná korekce je velice náročná a v mnohých případech i tak není výsledek dokonalý.

Dokonalý vzhled elektronů zajistíte dodržováním určitých zásad pravidelné péče!

Jak tomu zabránit?

O kola se starat po celý rok

Prevence je důležitá součást ochrany litých kol. V případě, že jsou na disku již drobné trhliny, je nutné je ještě před zimním obdobím ošetřit pomocí bezbarvého laku, který narušení překryje, a tím tak zabrání vniku chemických posypů a soli.

Odborná příprava

Pakliže si nejste jistí, jakým způsobem elektrony na zimu připravit, svěřte je do péče odborné firmy. Ta stav kol nejen zkontroluje, ale také upozorní na případné poničení a opraví jej.

Ochranné prostředky

Sníh, posypová sůl, ale také roztátá sněhová ‘’břečka’’ smíchaná s chemií posypových směsí, to vše negativně působí na povrch litých kol. Pokud má tento designový doplněk vašeho vozu přežít zimu bez většího defektu, je třeba pravidelně kola čistit přípravky, které jsou k tomu určeny.

Nečistoty musí pryč

Zaschlá špína dokáže na alu kolech udělat ‘’pěknou paseku’’, proto se zaměřte na pravidelné čištění i špatně přístupných míst. Ke snadnému očištění můžete použít WAPku a jemnou houbu. Svou pozornost soustřeďte především na vnitřní stranu límců i paprsků. Pečlivé vyčištění dopřejte diskům co možná nejčastěji, minimálně však jednou do měsíce. Vše záleží na četnosti provozu auta.

Zvláštní péči pak alu diskům věnujte po ukončení zimní sezóny. Důkladná očista zajistí ochranu po dobu uložení.

 

Jak se o svá alu kola staráte vy? Pomohly vám naše tipy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.