Vyberte možnost Stránka

Proč nosit v létě termoprádlo?

Proč nosit v létě termoprádlo?
Rate this post
!AdSense – before contentProč nosit v létě termoprádlo? A co je to merino? Dozvíte se z našeho článku…

Obsah článku

Cítit se dobře v létě i po celý rok – ano, jde to s termoprádlem…

Rád sportujete? Pak byste měl určitě vědět, co je to merino. V současné době jeden z trendy materiálů pro výrobu funkčního prádla, které svými vlastnostmi zajišťují ideální odvod potu a regulaci tělesné teploty při jakémkoliv sportu. Je jedno, jestli rádi jezdíte na kole, rekreačně běháte nebo máte rádi náročné vysokohorské túry.

Co je to merino?

Vysvětlení je jednoduché… Speciální merino vlna, z ovcí žijících v chladných a vlhkých podmínkách Nového Zélandu či Austrálie, je vynikající materiál, ze kterého se vyrábí funkční prádlo.

Jaké jsou vlastnosti merino vlny?

Hlavní přednost: vlna je daleko pružnější než běžné používané materiály, je prodyšnější a má výborné izolační vlastnosti a jeden bonus navíc – nekouše! Vlákna vlny jsou antialergické, mají vysokou absorpční schopnost a poskytují také ochranu proti UV záření.

devold-1

Věděli jste…

Že funkční prádlo z ovčí vlny obsahuje malé množství vlnotuku – lanolínu, který ničí bakterie a mikroorganismy – někdy označováno také jako samočistící schopnost vlny?

Že lanolín zklidňuje pokožku a působí protizánětlivě?

Že lanolín snižuje prašnost, křehkost a lámavost vlasu vlny?

Že merino ovce vyprodukuje až 18kg vlny s výtěžností kolem 50% čistého vlákna?

Že merino ovce se dožívají kolem 10 let?

Že vlně před zpracováním se říká rouno?

Pokud byste chtěli koupit kvalitní merino funkční prádlo, je dobré sledovat v jaké zemi se toto prádlo vyrábí. Je velký rozdíl, jestli má nápis „Made in China“ nebo je to výrobek z Norska.

devold-4

Merino jako nejtechničtější přírodní vlákno

Vlákna, která chrání ovce v drsné přírodě jsou dokonalá v každém ohledu a člověk by jen těžko dokázal vyrobit podobná. Naštěstí je však možnost vlákna zpracovávat a vytvořit vlnu jemnější, prodyšnější a izolující jako žádný jiný materiál – příkladem může být značka Devold.

Značka Devold používá dlouhá vlákna jemné merino vlny a vytváří kolekce merino oblečení, které přináší pohodlí a jemnost. Elastičnost pak zajišťuje odolnost i dlouhou životnost. Pružná tkanina se nemačká a jen tak se v ní nezpotíte (sbohem zmačkaným a zpoceným zádům).

A nemusíte mít strach ani u táboráku, vlna se totiž netaví a nehoří.

devold-03

Vzhledem k současným teplotám vyzkoušejte řadu Devold Breeze, která je určena i pro použití v létě. Foto: scandinaviashop.cz

Vyzkoušejte Devold Breeze

Aktuální počasí i teploty nahrávají do karet oblečení, které je lehké, prodyšné a má dobré termoregulační vlastnosti.  Aktuální kolekce značky Devold je lákavou možností nejen pro výše zmíněné vlastnosti. Všechno dobré, co merino funkční prádlo svému nositeli přináší je ještě podpořené důmyslnými střihy a moderním zpracováním.

A jaké zkušenosti máte s funkčním prádlem merino Vy?

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.