Vyberte možnost Stránka

Jak používat ústní vodu?

Jak používat ústní vodu?
Rate this post
!AdSense – before contentReklamy přesvědčují o účincích ústní vody. Jak jí používat, abyste zabránili usazování zubního plaku, zubnímu kazu a zápachu z úst? Prozradíme vám to!

Také patříte mezi ty, kteří se nechali zlákat k používání ústní vody? Stále však slibované účinky nepřicházejí? Může za to nejen klamavá reklama, ale také špatný způsob používání.

 

Obsah článku

Reklama lže!

Podle reklam by měla ústní voda zabránit vzniku zubního kazu, usazování plaku, zápachu z úst a také by měla podpořit zdraví dásní. V podstatě by tedy jedno vypláchnutí ústní vodou mělo nahradit další zubní hygienu. Jde o mýtus, který se mezi spotřebiteli velice rychle rozšířil, ale brzy mnozí zjistili, že toto tvrzení se rozhodně na pravdě nezakládá. Pokud ovšem i tak nechcete ústní vodu přestat používat, je důležité naučit se, jak její účinky maximalizovat!

 

Co od ústní vody očekávat?

Pokud přestanete naivně věřit reklamám a budete dodržovat zásady správné zubní hygieny, pak vám může být ústní voda v něčem nápomocná.

Zaručí vám svěží dech!

Pokud vás trápí páchnoucí dech, pak může být problém ve špatné technice čištění zubů, které zapříčiní záněty dásní a ty pak následně podpoří páchnoucí dech. Pokud si však jste jistí správným čištěním zubů i ústní dutiny (jazyk), pak můžete svůj dech osvěžit právě použitím ústní vody. Tu použijte po vyčištění zubů!

Posílí zubní sklovinu!

Kvalitní ústní vody (informujte se u svého zubního lékaře nebo zubní hygienistky) obsahují látku zvanou fluorid, ta posiluje zubní sklovinu a snižuje riziko poškozování.

 

Jak ústní vodu vybrat?

Pokud zakoupíte produkt především levný, pravděpodobně si budete ústa vyplachovat jen ochucenou vodou, která nemá žádné účinky. Když si ovšem připlatíte a zvolíte kvalitu, získáte produkt, který dodá vašim zubům látku zvanou fluorid, která chrání zubní sklovinu.

Pozor na obsah alkoholu!

Někteří spotřebitelé se mylně domnívají, že čím více ústní voda pálí, tím více odstraňuje zubní plak. To je ovšem holý nesmysl, za pálení může vysoký obsah alkoholu, který jen vysušuje a dráždí dásně. Ty jsou pak více náchylné ke vzniku zánětu.

 

Návod k použití ústní vody

1. Po technicky správném a důkladném vyčištění zubů použijte zubní vodu.

2. Odměřte si cca 4 čajové lžičky ústní vody.

3. Po dobu jedné minuty udržte toto množství v ústech.

4. Ústa vyprázdněte a již nevyplachujte, aby svěží efekt vydržel co nejdéle.

 

Používáte ústní vodu? Jaké s ní máte zkušenosti?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.