Vyberte možnost Stránka

Zpátky do práce – Jak uvázat kravatu?

Zpátky do práce – Jak uvázat kravatu?
Rate this post
!AdSense – before contentLéto pomalu ale jistě končí a vás čeká návrat do práce? Návrat do obleku? Návrat ke každodennímu vázání kravaty? Využijte těch posledních pár dnů k tomu, abyste se naučili nový způsob toho, jak uvázat kravatu.

Příchod do práce pak bude ve velkém stylu!

Až do teď jste si vystačili s jedním stylem kravatového vázání? Není čas se posunout?

Každá nová kravata ve vašem šatníku může být motivací k naučení se nového způsobu vázání.

Máte doma nejméně tak třicet kravat? Dobrá, nebudeme vás nutit k učení se 30 způsobů vázání kravaty (mimochodem na wikipedii je jich více než 85!), ale takové čtyři základní uzly na kravatě byste zvládnout mohli.

Obsah článku

Dobře uvázaná kravata je prvním vážným krokem v životě muže.“ Oscar Wilde

Kdy, jaký typ uzlu?

Vázání kravaty volte dle toho, jakou košili, respektive límeček oblečete. Úzký košilový límeček se hodí pro jednoduchý uzel typu Prattův uzelFour in hand. Široce rozevřený límeček vyžaduje masivní uzel trojúhelníkového typu, který vyplní volný prostor, např. Half Windsor a Full Windsor.

Užší typy uzlů (Prattův uzel, Four in hand) jsou vhodné pro uvolněnější outfity více než symetrický Windsor. Kompromis mezi asymetrií a symetrií uzlů tvoří Half Windsor. Dle dané příležitosti je třeba vybrat košili se správným límečkem.

vazani-kravaty-styl

Límeček a styl vázání kravaty by se měly spolu doplňovat. Foto: Pinterest

jak-uvazat-kravatu-3

Různé příležitosti, různé kravatové uzly. Vkročte do světa vázání kravaty se 4 základními styly. Foto: Pinterest

Four in hand uzel

Jedná se o velmi jednoduchý typ uzlu na kravatě. Pakliže ho náhodou ještě neumíte, pak rychle přejdete k video návodu a naučte se poměrně dost univerzální uzel ještě dnes.

Jak správně uvázat uzel Four in hand?

Při vázání uzlu Four in hand je žádoucí kravatu uvázat tak, aby se pod uzlem vytvořil jakýsi důlek, nazývaný “dimple“. Tento důlek je elegantní a vyrobit ho není vůbec těžké. Co je myšleno tím “dimple“? Foto níže napoví.

Four-in-hand-uzel-dimple-muzskystyl

Prattův uzel

Trojúhelníkový, jednoduchý tvar. Podobný jako kravatový uzel Four In Hand, ale více elegantnější. Opět se cení efekt “dimple“.

Jak správně vázat kravatový uzel Pratt?

Uzel Half Windsor

Jak již bylo napsáno výše, poloviční Windsor najde využití hlavně u těch košilí, které mají širší límeček, a to pro svůj trojúhelníkovitý tvar a v porovnání s uzlem Four in hand i pro svou větší šířku a robustnost.

Jak správně uvázat uzel Half Windsor?

Uzel Full Windsor

Velký a z nabídky nejvíce robustní uzel full Windsor předurčuje jeho použití pro více seriózní události (ideálně na svatby atd.). Nehodí se moc pro oblíbenou pracovní kombinaci košile, svetr, kravata (lepší je uzel Four in Hand).

Jak správně uvázat kravatová uzel Full Windsor?

Vše jasné? Když tak se ptejte v komentářích!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.