Vyberte možnost Stránka

Jak na stavbu či rekonstrukci střechy?

Jak na stavbu či rekonstrukci střechy?
Rate this post

Pro každého stavitele, ať se pouští do novostavby, nebo rekonstruuje starší objekt, je kvalitně provedená střecha prioritou. Bez dobře postavené střechy zkrátka není dům domem. Dokonalá střecha nicméně nevzniká sama od sebe a vyžaduje naplnění několika podmínek. Mezi ně bezpochyby patří co nejlepší zaměření střechy a také použití těch nejkvalitnějších dostupných materiálů. Oba problémy pomůže staviteli vyřešit prodejna se stavebním materiálem PRO-DOMA.

Zaměření střechy pomocí technologie „jestřábího oka“

Stavba i rekonstrukce střechy vyžaduje její přesné zaměření, které lze realizovat několika způsoby. V první řadě jej mohou provést pokrývači, kteří fyzicky změří všechny potřebné rozměry. Druhou možností je využití původní projektové dokumentace. Konečně třetí možností je tzv. technologie jestřábího oka.

První dvě výše uvedené možnosti mají řadu nevýhod, v případě fyzického proměření je to nutnost čekat na pokrývače, což může celý projekt nezanedbatelně protáhnout. U použití projektové dokumentace potom riziko toho, že v ní nejsou zaznamenány změny, kterými střecha prošla (v případě rekonstrukcí), anebo toho, že originální dokumentace je nepřesná (což se může stát i u novostavby).

K zaměření střechy pomocí jestřábího oka jsou potřeba pouze GPS souřadnice daného objektu a definice části, kterou chceme zaměřit. Zaměření je potom provedeno do 48 hodin a stavitel může pokračovat v projektu, bez dokumentace a nutnosti návštěvy pokrývačů. Technologie je využitelná pro všechny druhy střech. Pro správné zaměření je samozřejmě nutné definovat prvky jako střešní průlezy, střešní okna, komíny, jejich hrany apod.

Výsledkem správného zaměření střechy jsou parametry jako sklon střechy, délka krokve, střešního hřebene, okapu, úžlabů, rozměry vikýřů, komínů, oken atd. V neposlední řadě je výsledkem odhad nákladů na konstrukci nebo rekonstrukci střechy.

Zaměření střechy jestřábím okem lze objednat skrze vyplnění formuláře na stránkách PRO-DOMA. Ideální je nicméně zkonzultovat váš projekt s odborníky osobně, díky čemuž se lze vyhnout nutnosti později některé údaje upřesňovat.

Kvalitní střešní krytiny

Po zaměření střechy je možné přistoupit k její realizaci. Kvalitní střešní krytina je důležitým prvkem každé střechy a jejímu výběru je třeba věnovat náležitou pozornost. V nabídce PRO-DOMA naleznou zákazníci širokou nabídku střešních krytin, betonových i keramických. Oba typy jsou nabízeny v různých profilech i povrchových úpravách a umožňuje tak řešení takového designu, který staviteli maximálně vyhovuje. Všechny nabízené střešní krytiny jsou vyrobeny v prvotřídní kvalitě z nejlepších materiálů. Výsledkem je vysoká odolnost a dlouhá životnost střech založených na těchto střešních krytinách. Výběr konkrétního typu střešní krytiny závisí na konkrétním projektu a požadavcích stavitele. Keramické tašky vynikají svoji estetickou hodnotou a hodí se na střechy složitějších tvarů, zatímco betonové tašky oslovují zákazníky nižší cenou či výjimečnou pevností.

Kvalitní střecha je základem domova, který svým obyvatelům poskytuje komfort a bezpečí. Neváhejte se proto při jejím výběru poradit se skutečnými profesionály v oboru. Střešní krytiny, veškeré doplňky i další potřebný materiál a stejně tak služby jako je pokládka nebo zaměření střechy mohou zákazníci objednat buď skrze formulář, anebo při osobní návštěvě kterékoliv z prodejen této nejširší sítě obchodů se stavebninami a stavebním materiálem v České republice. Samozřejmostí je zákaznický přístup, vysoká profesionalita, kompletní servis i více než příjemné ceny a vysoká kvalita všech nabízených produktů.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.