Vyberte možnost Stránka

Internetové vyhledávače. Je Google nejlepší?

Internetové vyhledávače. Je Google nejlepší?
Rate this post

Dnes se bez nich neobejdeme. Jsou pomyslnými knihami i naší pamětí. Internetové vyhledáváče se staly fenoménem, dokonce se místo slova vyhledat používá „vygooglovat“ podle nejznámějšího webu Google. Je ovšem ten nejlepší?

Který internetový vyhledávač je nejlepší?

Jaké weby navštěvujete nejčastěji? Pravděpodobně je vaším rozcestníkem často vyhledávač. I když by se na první pohled zdálo, že prim hrají Seznam a Google, není to tak jednoznačné. Podívejme se proto na charakteristiky nejen jich, ale i ostatních webů, protože každý nabízí něco jiného. Prvotní rozdíly uživatel pozná dle toho, jak mu vyhledávač nabízí stránky. Když srovná různé weby, některé mu nabídnou dobré výsledky, relevantní a další nikoli. Takovou pověst má například Bing. Jistě jej znáte, přesto ho používá relativně málo lidí. Někteří tvrdí, že kdyby srovnali nejznámější vyhledávače, tak Bing je na opačném konci než Google. Jeho algoritmy nejsou nijak dobré, navíc spoustu uživatelů odrazuje absence doplňkových služeb. Lépe je na tom Yahoo, ten v zahraničí dokonce, co do oblíbenosti, konkuruje Googlu. Kromě vyhledávání si u něj lze zřídit e-mailovou schránku, má k dispozici i diskuzní platformu, kde jedni uživatelé kladou otázky a ostatní jim odpovídají. Yahoo ve vývoji trošku zamrzlo před pár lety a Google se mu vzdaluje, což je škoda.

Seznam a Google – srovnání

Seznam je silná platforma, u nás se těší velké oblibě, protože je naše. Nabízí vyhledávání, e-maily, je propojen s různými magazíny, takže si můžete číst zprávy (skrze Novinky.cz, což je on-line podoba Práva) i se odreagovat u softbulváru Super. Seznam tato média však neprovozuje, jen jsou na jeho homepage. V službách Seznamu jsou i počasí, mapy atd. Využívají jej spíš starší lidé, jim nevadí, že Seznam ve vyhledávání trošku pokulhává, protože zobrazuje prakticky české stránky. Google je nejvyužívanějším webem pro hledání na internetu, jelikož jeho algoritmus je dlouhodobě nejlepší. Z doplňkových služeb lze jmenovat e-mail, podslužby jsou například úložné platformy jako Google dokumenty. Je ovšem propojen s jinými webovými stránkami (např. YouTube).

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.