Vyberte možnost Stránka

Fotíte rádi mobilním telefonem?

Fotíte rádi mobilním telefonem?
Rate this post
!AdSense – before content 

Většina mladých lidí, ale i spousta těch ze starší generace, už vůbec nepoužívá klasický fotoaparát. Krásné fotografie se dají pořídit i s mobilním telefonem, stačí zaměřit se při jeho koupi právě na parametry foťáku u smartphonu. A právě proto je tady nová klasifikace smartphonů zaměřená na kvalitní fotografie. Označujeme ji právě slovem fotomobil.

Výjimečné fotoaparáty v mobilních telefonech

Pokud nechcete nosit zavazadlo v podobě fotoaparátu zvlášť, a přitom chcete mít možnost vyfotografovat s naprostou dokonalostí přírodu, detaily, sport, zvířata, noční krajinu…, pořiďte si nejlepší fotomobil. Jen tak budete spokojeni s každým druhem fotografování.

Hlavními specifiky tohoto typu mobilního telefonu jsou technologické, hardwarové a softwarové „vymoženosti“, jež celkově zefektivňují různé fotografické procesy.  Kupříkladu technologický posun v oblasti hardwarové miniaturizace dovolil vytvořit o poznání sofistikovanější kamery pro smartphony. S jejich přispěním jsou fotografie sytější, ostřejší, kontrastnější a reaktivnější na světlo mnohem víc než tomu bylo doposud.

Na co se zaměřit při výběru fotomobilu

Podívejte se na informace o rozlišení, které se udává v MP neboli megapixelech. Rozlišení ale samo o sobě není vše. Zaměřte svou pozornosti na omezení z důvodu velikostí fotomobilů. Na rozdíl od fotoaparátů i nové modely telefonů nemají dostatek místa pro změštění, větší senzory, čočky… Stále se rozdíl mezi fotomobil a fotoaparáty rapidně zmenšuje.

Chtějte, aby měl fotomobil co nejlepší optickou stabilizaci, tedy aby byly fotky TOP, i když fotíte v ruce, která není nikdy naprosto stabilní. Zajímejte se dále i o přiblížení optické vs. digitální. Sice jej asi nebudete používat denně, ale když už jej chcete použít, měly by být z obou variant co nejlepší fotky. Optické přiblížení přiblíží předmět jako takový, kdežto digitální zaznamená obraz jako celek v plné velikosti, a pak po přiblížení snímaný obraz ořízne. Ten je roztažen na celou obrazovku, a procesor musí dopočítat chybějící pixely. Tím se ztrácí zákonitě kvalita fotky. I tak je ale digitální přibližování dnes mnohem dokonalejší, než tomu bylo před pár lety.

Zaostření s automatikou

I když je automatické zaostření fotek dnes již také samozřejmostí, je dobré si jej před koupí fotomobilu vyzkoušet. Stejně tak se povívejte i na přítomnost HDR. S ním smartphone snímá fotografie o něco déle, protože kamera snímá několik fotek s různou expozicí, a následně za pomoci algoritmů tyto sjednotí do jedné fotky. Výsledná fotografie je má realističtější barvy, je pestřejší, má vyšší obsah jasu.

Vyzkoušeli jste duální kamery, které jsou poměrně novinkou? Pak vězte, že nové smartphony vychází už se třemi kamerami. Ty s duálními kamerami mají lepší výkon v podmínkách, se slabým světlem, lepší optický zoom, lepší bílé barvy nebo kvalitní hloubkový efekt.

Kompletní rady, jak vybrat nejlepší fotomobil, včetně jeho světelnosti, čočky, senzoru atd., najdete na testy-recenze.cz. Podívejte se a pořiďte si fotomobil, s nímž budete plně spokojeni.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.