Select Page

Doplňky výživy – Opravdu jsou k posilování potřebné?

Doplňky výživy – Opravdu jsou k posilování potřebné?
Doplňky výživy – Opravdu jsou k posilování potřebné?
Hodnocení
!AdSense – before contentZačínáte posilovat nebo již nějaký ten pátek posilovnu navštěvujete? Snažíte se o dodržování správných stravovacích zásad? Pak jistě víte, že je nutné doplnit svůj jídelníček také o doplňky výživy. Zjistěte, proč a jaké doplňky vlastně brát!

Pokud jste začátečník, který touží nabrat svalovou hmotu, pak se zaměřte na tři základní body, tedy výživu, trénink a odpočinek. Dnes to však bude o správné výživě a především jejích doplňcích.

 

Nabrání svalové hmoty

V případě, že toužíte po nabrání svalové hmoty, je třeba splnit několik základních podmínek. Jde hlavně o vaší vůli a úsilí trénovat, časem se pak ukáže, zda jste byli skutečně vytrvalí, aby jste si zasloužili výsledky.

Velká většina začátečníků věnuje sportovní výživě velkou pozornost. Což není nijak špatné, ale jde o to, že začátečníci mnohdy nakupují doplňky, které nejsou pro jejich aktuální potřeby nutné.

Člověk, který s posilováním začal nebo posiluje jen krátce, má dostatek sil i energie pro trénink i svalový růst. Je ovšem důležité, aby užíval kvalitní proteinové přípravky, které vyživují šlachy a klouby.

 

Co si tedy máte jako začátečník koupit?

 

1. Proteiny – Ty jsou absolutním základem. Protein vyživuje kloubní systém, čímž ho také ochraňuje před poškozením při zvýšené námaze. Kromě klasických proteinů je vhodné pořídit i protein noční zvaný také Kasein. Tento pomalu se uvolňující protein je ideální k užívání večer. Kazein vám pomůže tělo zregeneravat, podpoří nabrání síly a zabrání tělu brát energii ze svalové hmoty.

 

2. Vitamíny – Dalším doplňkem, do kterého by jste měli investovat jsou vitamíny. Vhodná je volba multivitamínu, plus je třeba navýšit příjem vitamínu C. S tím si pak vystačíte na několik měsíců posilování.

 

3. Sacharidy – V případě, že jste ten typ, který má značné problémy s nabíráním, je třeba do svého jídelníčku zařadit příjem sacharidů. Sacharidový přípravek nebo-li Gainer lze koupit v internetovém obchodě newfitshop.sk

Tím nejdůležitějším musí být především pravidelná a hlavně dostatečně výživná strava, ta je totiž základním kamenem pro tvorbu svalové hmoty!

 

Několikaměsíční posilování – Jaké další doplňky koupit?

Cvičíte již delší dobu? Pak je čas na další doplnění vašich zásob sportovních doplňků.

1. Creatin – Tento doplněk vám zaručí větší sílu a energii, kterou budete moci využít pro zvýšení obtížnosti vašeho tréninku.

2. BCAA – Sportovní doplněk, který je perfektní pro doplnění důležitých aminokyselin.

 

Spalovače tuků

Během posilování vám jde o nabrání svalové hmoty a odstranění tuků. Je tedy jisté, že spalovač tuků je vhodným doplňkem, který podpoří vaše snažení. Za spalovač tuků lze považovat v podstatě každou látku, která nějakým způsobem urychluje činnost metabolismu. Zjisti víc o spalovačích tuků a vhodně je zařaď do svého jídelníčku.

 

Sportovní doplňková výživa

Doplňky stravy dokáží tělo popostrčit kupředu, je však nutné dodržovat objemový jídelníček a především vytrvat ve svém tréninku.

 

Jaké sportovní doplňky užíváte vy?

!AdSense – after contentAbout The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!