Vyberte možnost Stránka

Desatero bezpečného používání vašeho internetbankingu

Desatero bezpečného používání vašeho internetbankingu
Rate this post
!AdSense – before contentPravidelně nakupujete v-shopech, v kamenných obchodech platíte svou kreditní kartou a své účty spravujete také přes internet? Pak je třeba mít kompletní přehled o tom, kolik peněz máte a k tomu se internetbanking skvěle hodí. Během chvíle snadno zjistíte, jaký je aktuální stav na vašem účtu, aniž byste museli chodit do banky.

Pomocí internetového bankovnictví je možno převádět peníze z účtu na účet, tudíž lze tak pohodlně platit nejen účty, ale i nákupy.

Aby bylo používání online bankovnictví nejen pohodlné,  ale také bezpečné, je třeba dodržovat určité zásady. Každá banka se snaží o maximální zabezpečení internetového bankovnictví, ovšem bez zodpovědného používání vás jako uživatele, může být bankovnictví lehce zneužito “nesprávnými“ lidmi.

Přečtěte si, jak se jako uživatel chovat ke svému internetbankingu

 

Deset rad pro bezpečné používání internetbankingu

1. Online bankovnictví je třeba si chránit stejně tak jako svou peněženku. Prvním krokem by mělo být zabezpečení počítače před napadením viry pomocí spolehlivého antiviru.

2. Vaše heslo je osobní údaj. Nesdělujte jej ani svým nejbližším.

3. Volbu hesla dobře promyslete. Používejte kombinace čísel, velkých a malých písmen a speciálních znaků. Nepoužívejte jména, přezdívky, významná data (rodné číslo, tel. číslo, datum narozenin atd.).

Čím složitější heslo, tím lépe.

4. Pro snížení rizika zachycení vašeho hesla cizí osobou, používejte při jeho zadávání grafické klávesnice. Jedná především o situace, kdy se přihlašujete do svého internetového bankovnictví na veřejně přístupném zařízení.

5. Největší nebezpečí hrozí při napadení tzv. malware nebo-li škodlivým softwarem. Průnik do vašeho bankovnictví může způsobit třeba i instalace aplikace neznámého původu.

6. Nebezpečné softwary se schovávají a maskují. Na první pohled se může zdát, že jde o zábavnou či dokonce nějak užitečnou aplikaci nabízenou zadarmo.

Jeden z posledních případů škodlivých softwarů byla aplikace, jenž se vydávala za chytrý nástroj pro sledování poštovních zásilek. 

7. Dalším maskováním škodlivých softwarů může mohou být e-maily, tvářící se jako upomínky, falešné příkazy k platbě objednaného zboží, falešné exekuční řízení, zprávy o výhře v loterii, nabídky výhodné spolupráce apod. E-maily obsahují přílohy nebo odkazy, které po otevření spustí napadení virem cílícím na vaše osobní data.

8. Každá nainstalování aplikace nebo otevření přílohy by mělo být provedeno jen tehdy, pokud si jste jistí původem a bezpečností.

Byli jste někdy okradeni? 

9. Máte obavy, že bude vaše platební karta zneužitá k platbám na internetu? Řešením je nastavení nulového limitu pro internetové platby, pokud sami budete potřebovat něco zaplatit, limit dočasně navýšíte. PO provedení transakce opět limit snížíte na nulu.

Změna limitů online je zadarmo.

10. Online platby kartou musí být vždy potvrzené CVC kódem, což je číslo uvedené na rubu platební karty. Zneužití můžete předejít tak, že číslo z karty odstraníte a budete jej stejně tak jako PIN kód uchovávat v tajnosti a ve své paměti.

Dodržujte desatero zásad bezpečného používání internetbankingu a předejděte zneužití svých osobních údajů i peněz!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.