Vyberte možnost Stránka

Chlamydie

Chlamydie
Rate this post
!AdSense – before contentChlamydie jsou nejčastějším pohlavním onemocněním u mužů i žen. Statistiky uvádějí hrozivé číslo nakažených mužů, které se pohybuje okolo 60%. Zjistěte, co to vlastně chlamydie jsou, jak je poznat a léčit. Dozvíte se zajímavé rady, jak často navštěvovat lékaře a čím se nákaze bránit.

Chlamydie jsou infekční onemocnění, které napadá především pohlavní orgán, proto je tato nemoc označována za nemoc pohlavní. Její zákeřnost je hlavně v tom, že mnoho nakažených vůbec nemusí vědět, že chlamydie má. Onemocnění se může projevit například v případě slabé imunity.

Obsah článku

Existuje několik druhů chlamydií:

  • Chlamydia Trachomatis
  • Chlamydophila pneumoniae
  • Chlamydophila psittaci
  • Chlamydia pecorum

 

Chlamydie trachomatis

Je nejběžnější typem chlamydií. K nákaze dochází zejména při nechráněném pohlavním styku, ale možností je více. Infekční chorobu můžete chytit i v místech, kde by jste to nečekali. Jedná se o různé veřejné prostory, které navštěvuje větší počet lidí. Jedná se tedy například o bazén, fitness centrum, veřejné záchody, sprchy apod.

Co způsobují chlamydie

– Projevy chlamydií mohou být různé. Nejčastějšími projevy jsou:

– Svědění penisu

– Výtok a nestandardní zápach

– Bolest při pohlavním styku

– Bolestivost močovodu

– Podráždění prostaty

Léčba

Léčba chlamydií je velice důležitá. Její neléčení může způsobit vážné zdravotní rizika, jakou je například neplodnost. Pokud na sobě člověk zjistí příznaky chlamydií, měl by okamžitě navštívit lékaře, který stanoví další kroky léčby.

Pozn.: Muži často neví, na kterého lékaře se mají s tímto problémem obrátit. Nejvhodnější je vyhledat urologa, který provede stěr močové trubice.

Nejčastěji se chlamydie léčí antibiotiky, po dobu 2-3 týdnů. Po tuto dobu by se léčený měl vyvarovat pohlavnímu styku a také návštěvě bazénů a jiných veřejných míst. V případě nákazy jednoho z partnerů, by měla léčba proběhnout u obou partnerů. V opačném případě hrozí opakované přenášení nemoci mezi nimi.

Léčbu natibiotiky lze doplnit také různými doplňky stravy, které posílí imunitu. Posilování imunity je také vhodnou prevencí.

Opatření proti nákaze

Nákaze chlamydiemi je možné se bránit několika kroky:

– Ochrana při pohlavním styku. Nejlepším řešením je stálá sexuální partnerka..

– Již zmíněné posilování imunity, které zahrnuje pestrou stravu, zdravý pohyb a celkový životní styl.

– Dostatečná hygiena.

– Vyhnutí se rizikových míst, ( veřejné záchody apod.)

 

Měl jste někdy chlamydie?

Napsala: Lucie Drozdová

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.