Select Page

Chcete ušetřit za energie? Využijte dotaci z programu Nová zelená úsporám

Chcete ušetřit za energie? Využijte dotaci z programu Nová zelená úsporám
Chcete ušetřit za energie? Využijte dotaci z programu Nová zelená úsporám
Hodnocení

 

Náklady na zateplení a modernizaci bydlení jsou často vysoké a řadu lidí odradí. Z toho důvodu vymyslelo Ministerstvo životního prostřední dotační program Zelená úsporám. Jeho původní verze sice skončila, ale je tu náhrada v podobě nového programu, kdy je možné podávat žádost až do roku 2021.

Příspěvek na modernizaci vytápění

Dotační program Nová zelená úsporám nabízí příspěvek na modernizaci vytápění. Týká se všech, kdo se rozhodnou pro výměnu kotle na tuhá paliva za modernější a úspornější řešení. V praxi to znamená například nákup plynového kotle či moderního tepelného čerpadla. Dalších bonusů je možné dosáhnout i při kombinaci s Kotlíkovou dotací. Zjistěte si podrobnosti u obou nabízených výhod, ať vyberete ten správný kotel.

Čeho dalšího se dotace týká?

V rámci dotace můžete získat také příspěvek na náklady spojené se zateplením nemovitosti. Do této kategorie spadá i výměna dveří a oken za energeticky úspornější variantu. Finanční výpomoc můžete získat i na zavedení solárního systému pro ohřev vody. Pro majitele rodinných domů může dotace dosáhnout výše až 5 miliónů korun. Pokrývá 50 % celkových nákladů, kdy si druhou polovinu zaplatíte sami, na což je také potřeba myslet. Majitelé bytových domů mohou požádat až o 10 miliónů korun. Pozor si dejte i na kvalitní provedení izolace, protože čím lépe dům zateplíte, tím vyšší částku můžete získat. A to se v součtu s úsporami za energie vyplatí.

Výstavba nového domu

Dotační program myslí i na výstavbu nových domů. Požádat můžete v případě, že máte v plánu postavit nízkoenergetický či pasivní dům. V obou případech máte nárok na finanční příspěvek. Vzhledem k tomu, že žádosti o dotace nejsou příliš jednoduché, hodí se využít energetické poradenství se zaměřením na využití programu Nová zelená úsporám.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

About The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!