Vyberte možnost Stránka

Chcete si koupit zahradní houpačku? Poradíme vám s výběrem

Chcete si koupit zahradní houpačku? Poradíme vám s výběrem
Rate this post

 

Pokud plánujete proměnit zahradu v oázu odpočinku a relaxace, myslete i na zahradní houpačky a houpací sítě. Poskytují totiž dokonalé pohodlí. Současný trh je však poměrně rozmanitý, a proto je potřeba ujasnit si, co od takového nábytku očekáváte. V následujících řádcích vám poskytneme několik praktických rad.

Velice oblíbené jsou klasické zahradní houpačky se závěsnou konstrukcí, kterou je možné používat jak ve stacionární poloze, tak i pro houpání. Většinou jsou vybaveny stříškou, která chrání před ostrými slunečnými paprsky. Vybrat si můžete z pestré škály provedení, materiálů i tvarů. Obvykle bývají dvoumístné a třímístné.

Obsah článku

Co je to houpací síť?

Zajímavou alternativou jsou houpací sítě nebo hamaka. Houpací síť je klíčovým symbolem léta a synonymem tropické dovolené. Vyrábí se z pevné látky, případně sítě, přičemž oba konce jsou provazem připevněné ke stromu či nějakému sloupku. Závěsná konstrukce umožňuje příjemné houpání, a tak v síti můžete odpočívat, ba dokonce i klidně spát.

Houpací sítě jsou k dostání také v několika velikostech. Zatímco některé jsou určeny pro jednu osobu, jiné i pro více osob.

Co zvážit při nákupu zahradní houpačky či sítě?

Prvně si položte otázku, jestli hledáte další posezení pro usazení hostů, nebo prahnete po prostředku umožňujícím relaxaci. Chcete, aby se stala houpačka ústředním bodem zahrady a vyplnila doposud prázdný prostor?

Velikost

Vezměte v úvahu velikost zahradní houpačky či houpací sítě, ovšem počítejte s tím, že tento nábytek potřebuje i dostatek místa okolo.

Údržba

Odpovězte si na otázku, kolik času jste ochotni věnovat údržbě zahradního houpacího nábytku? Ideální volbou jsou dřevěné houpačky, které prostě jednou za čas natřete ochranným lakem. Co se sítě týče, zvolte materiál, jenž je pratelný.

Montáž

Většinou se houpačky a sítě dodávají v rozloženém stavu, a tak montáž připadá na vaše bedra. Ujistěte se, že v balení je i přehledný návod.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.